• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Mali krizdeki Atlas Global Avrupa uçuşlarını durdurdu

Mali krizdeki Atlas Global Avrupa uçuşlarını durdurdu
0 0
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un ikiz kardeşi Murat Ersoy’un sahibi olduğu Atlasglobal, ekonomik kriz nedeniyle bir süre önce uçuşlarına ara vermişti.
8 Ocak 2020 Çarşamba 14:02

Mali krizdeki şirketten benzer bir karar daha geldi. Atlasglobal Avrupa uçuşlarını ilkbahara kadar durdurdu.

 

Havayolu şirketi, 8 Ocak 2020 tarihinden itibaren İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleştirdiği Londra Stansted, Paris CDG ve Amsterdam Schiphol Havalimanı uçuşlarını durdurdu. Şirket, yolcularına gönderdiği mesajda, “Tarife değişikliği sebebiyle biletiniz iptal edilmiştir" dedi.

 

Son gelişmelerle birlikte havayolu şirketi İran, Irak ve Tel Aviv’e gerçekleştirdiği uçuşlarını sürdürme kararı aldı. 

 

Uçuşların durdurulması ‘talep eksikliği’ne bağlandı. Atlasglobal geçen kasım ayında mali yapısındaki problemlerden dolayı uçuşlarını 21 Aralık tarihine kadar ertelemişti.

 

Atlasglobal Avrupa’da Paris, Amsterdam, Londra’ya direkt olarak uçuyor. Onun dışında şirket başka hava yolu şirketleriyle anlaşarak Barcelona, Berlin, Biarritz (Fransa), Bilbao, Birmingham, Billund (Danimarka), Bükreş, Dublin, Edinburgh, Gothenburg, Kiev, Kopenhag, Lizbon, Lyon, Madrid, Manchester, Marsilya, Montpellier, Nice, Odessa, Oslo, Porto, Prag, Sofya, Stockholm, Toulouse, Viyana ve Zürih’e de uçuyor.

 

Bu kentlere uçuşların önümüzdeki ilkbahar mevsimine kadar başlaması beklenmiyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha