• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Rezervlerimiz 125 milyar dolara yaklaşmıştır

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Rezervlerimiz 125 milyar dolara yaklaşmıştır
0 0
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu "Merkez Bankasının bütün rakamları nettir, bunların üzerine spekülasyon yapmak bu ülkeye zarar verir. Merkez Bankasını yanlış bir şekilde eleştirmek doğru değil. Bu anlamda herkesi daha sağduyulu olmaya çağırıyorum" dedi.
15 Ekim 2021 Cuma 18:11

Merkez Bankası Şahap Kavcıoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından "Merkez Bankası güçlüdür, rezervleriyle rakamlarıyla. Kararlarını kendi içinde alır. Bugün rezervlerimiz 125 milyar dolara yaklaşmıştır" dedi.

 

Kavcıoğlu'nun görüşme sonrası yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

 

"Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Merkez Bankası bu ülkenin en güzide kurumlarından birisidir. Bu ülkede herkesin sahiplenmesi gereken bir kurumdur. MB güçlüdür, rezervleriyle rakamlarıyla. Kararlarını kendi içinde alır. Bugün rezervlerimiz 125 milyar dolara yaklaşmıştır. Ben tekrar kendilerine teşekkür ediyorum.

 

"Merkez Bankasının bütün rakamları nettir, bunların üzerine spekülasyon yapmak bu ülkeye zarar verir. Merkez Bankasını yanlış bir şekilde eleştirmek doğru değil. Bu anlamda herkesi daha sağduyulu olmaya çağırıyorum.

 

"(TCMB'deki görev değişiklikleri) Bu arkadaşlar faiz indirildiğinde de faiz artırıldığında da burada görev yaptılar.Bugüne kadar birçok arkadaş görevden ayrıldı. Bunun altında bir şeyler aramak doğru değil. (Kurdaki hareketlilik) 21 Ekim'e (PPK toplantısı) kadar teknik ekiple çalışacağız. Bütün gelişmeleri analiz ederek bir karar vereceğiz. (PPK toplantısı) 21 Ekim'de en doğru kararı vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha