• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Nebati’den yeni enflasyon öngörüsü: Aralıktan itibaren düşüşünü hissede hissede göreceğiz

Nebati’den yeni enflasyon öngörüsü: Aralıktan itibaren düşüşünü hissede hissede göreceğiz
0 0
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyonu kontrol altına aldıklarını iddia ederek, "Size ve sayın Cumhurbaşkanı'mıza da söz verdim, veriyorum. Aralık ayından itibaren enflasyonun düşüşünü hissede hissede göreceğiz" dedi.
2 Temmuz 2022 Cumartesi 11:12

Yüzde 73’e varan enflasyona ilişkin her ay yaptığı yeni açıklamalarla dikkat çeken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu kez de Aralık ayını işaret ederek “Hissede hissede düşüşünü göreceğiz” ifadesini kullandı.

 

Diyarbakır’daki temasları kapsamında AKP İl Başkanlığını ziyaret eden Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, partililerle görüştü. Türkiye’nin 20 yıl önceki durumunun bugün ile kıyaslanması gerektiğini savunan Nebati, ülkedeki temel problemlerin çözüldüğünü, sağlıkta, eğitimde önemli gelişmeler yaşandığını iddia etti.

 

‘BABAMI HASTANE YOLUNDA KAYBETTİM’ 

 

Nebati, “Elhamdülillah ötekileştirmenin bitirildiği, can, mal ve inanç güvenliğinin tam olarak uygulandığı bir dönemin taşıyıcıları olarak buraya geldik. Viranşehir’de kalp krizi geçirmiş babasını hastaneye götürürken burada kaybeden birisiyim. Yani Diyarbakır Devlet Hastanesi yolunda babamı kaybettim, 1990 yılında. Şimdi hastalarımızı ambulans uçaklarla ulaştırdığımız bir sağlık sistemi var” diye konuştu.

 

‘ENFLASYONU KONTROL ALTINA ALDIK’ 

 

Nebati, Türkiye’de dünyadaki olaylardan kaynaklanan bir enflasyonla karşı karşıya olunduğuna vurgu yaparak, “Enflasyonu kontrol altına aldık. Bundan sonrası aralık ayında baz etkisiyle düşmeye başlayacak. Size ve sayın Cumhurbaşkanı’mıza da söz verdim, veriyorum. Aralık ayından itibaren enflasyonun düşüşünü hissede hissede göreceğiz ve sizi seçime o noktada götüreceğiz” dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha