• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Süleyman Soylu, seçim öncesi 'IŞİD' açıklamalarını sürdürüyor: DEAŞ şu sıralar çok hareketli, siyasi istikrarı korumalıyız

Süleyman Soylu, seçim öncesi 'IŞİD' açıklamalarını sürdürüyor: DEAŞ şu sıralar çok hareketli, siyasi istikrarı korumalıyız
0 0
İçişleri Bakanı Soylu'dan seçim öncesi tedirginlik yaratan açıklamasını tekrarladı: DEAŞ şu sıralar Türkiye'de çok hareketli. Onun için, siyasi istikrarımızı devam ettirmek durumundayız.
19 Mayıs 2019 Pazar 16:21

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim öncesi 'IŞİD hareketlendi' açıklamalarını sürdürüyor. Soylu, "Geçen gün söyledim, DEAŞ şu sıralar Türkiye'de çok hareketli. Onun için, siyasi, ekonomik ve güvenlik anlamında istikrarımızı devam ettirmek durumundayız" dedi. 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çaykaralılar Derneği'nde yaptığı konuşmada, "Ülkem adına endişe ediyorum. Bizim ülkemizi zayıfa düşürüp içerideki çatışmaları arttırmak isteyenler şu an dört gözle bekliyorlar. Geçen gün söyledim, DEAŞ şu sıralar Türkiye'de çok hareketli" dedi.

 

Soylu şöyle konuştu:

 

"İstanbul seçimi, verdiği siyasi kavganın uç vereceği bir seçim olarak nitelendirilir ve bu devam ederse, seçimden sonra meşruiyete yönelik bir kavgaya yönelirse, ben bundan ülkem adına endişe ederim. İstanbul seçimi ideolojik olarak bir kavganın devamı olursa ben bundan da endişe ederim, ben bunun ucunu görüyorum. Şu saldırılarda görüyorum. Binali ağabey geçen akşam bir yere gitti, onun orada oturma hakkı yok mu? İstanbul'da bunca yıldır kimsenin hayat tarzına müdehale oldu mu? Yok böyle bir şey. Demek ki burada hesap başka, ben bundan endişe ediyorum ve çekiniyorum. Ülkem adına endişe ediyorum. Binali Bey yıllardır bu ülkeye hizmet ediyor, söyleyin diğer aday ne yapmış?

 

İstanbul üzerinden Türkiye'ye yönelik bir siyasal çatışmanın önü açılmak isteniyor. Bir meşruiyet kavgası başlatmak istiyorlar. Bu meşruiyet kavgasının ötesinde bir de ideolojik kavga da başlatmak istiyorlar. Yönetilecek İstanbul'dur, bu rövanşizm aklı Türkiye'ye kaybettirir. Epey yol aldık bu mesafeden geri dönmeyelim. Bizim ülkemizi zayıfa düşürüp içerideki çatışmaları arttırmak isteyenler şu an dört gözle bekliyorlar. Geçen gün söyledim, DEAŞ şu sıralar Türkiye'de çok hareketli. Onun için, siyasi, ekonomik ve güvenlik anlamında istikrarımızı devam ettirmek durumundayız. Bunlar kolay kolay yakalanacak fırsatlar değildir, Türkiye önemli bir noktaya geldi. Onun için desteğinize ihtiyacımız var."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha