• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Tanzimde bu kez 'kıtlık kuyruğu' başladı

Tanzimde bu kez 'kıtlık kuyruğu' başladı
0 0
Biberin kilosu 18 TL’ye çıktı. Tanzimdeki 6 TL’lik biberleri almak isteyen yurttaş 3-4 gündür biber bulamıyor. Kuru soğanda da kıtlık var. Ürün bulmak isteyenler uzak yoldan gelerek sabah erken saatlerde kuyruğa giriyor.
25 Mart 2019 Pazartesi 11:19

İktidarın enflasyonla mücadele adı altında devreye soktuğu tanzim satışlarda stok sorunu yaşanıyor.

 

İlk günlerde kuyruklar ile tartışma konusu olan satışlarda, vatandaşın ihtiyacını karşılayacak kadar ürün tedarik edilemiyor.

 

Cumhuriyet'ten Gamze Bal'ın haberine göre, biberin kilosu 18 TL’ye çıkınca tanzimdeki 6 TL’lik biberleri almak isteyen vatandaşların 3-4 gündür biber bulamadığı belirtiliyor.

 

Aynı durumun kuru soğanda da yaşandığı kaydedilen haberde, "Ürün bulmak isteyenler uzak yoldan gelerek sabah erken saatlerde kuyruğa giriyor" deniyor.

 

Yurttaşı uzun sebze ve meyve kuyruklarına mecbur bırakan tanzim satışlara yapılan ‘ihtiyacı karşılamayacak’ eleştirilerinin haklı çıktığı yorumuna yer verilen haberde, zaman zaman patlıcan ve pirinçte de stok sıkıntısının yaşandığı ifade ediliyor.

 

Buna göre salatalık, öğleden sonra ilk tükenen ürünler arasında. Öğleden sonra giden vatandaşlara 10 üründen ancak üç-dört ürün kalıyor...

 

Taksim ve Mecidiyeköy’deki tanzim satış noktalarında gözlem yapan muhabir, "İhtiyacı karşılamadığı için artık uzun kuyrukların, yalnızca sabah saatlerinde oluştuğunu gördük" diyor.

 

Satış yapan Beltur çalışanlarının, sınırlı sayıdaki ürünler herkese yetsin diye bazı ürünlerdeki üç kilo sınırını iki kiloya düşürdüğü belirtilen haberde, bir vatandaşın, 'Beşiktaş’ta ürün çeşitliliği bittiği için Ortaköy’den çıkıp buraya geldim. Neden bize bu çileyi çektiriyorlar" diyerek tepkisini dile getirdiği aktarılıyor.

 

Yine alışverişe gelen başka birinin de şu sözlerine yer veriliyor:

 

“Çalıştığım için öğleden sonra gelebiliyorum. Patlıcan, biber ve salatalık bulamıyorum” dedi. Tanzim satışa ilk defa geldiğini, yalnızca patates ve domates alabildiğini belirten Sezai Karaosmanoğlu “Biber, salatalık, nohut ve pirinç de alacaktım ama kalmamış. Çok bir malzeme yok."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha