• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ünlü kadın giyim markası Herry de iflas masasında: 'Tüm mağazaları ve fabrikası kapandı'

Ünlü kadın giyim markası Herry de iflas masasında: 'Tüm mağazaları ve fabrikası kapandı'
0 0
Ekonomik krizin içindeki Türkiye’de şirketlerden gelen konkordato ve iflas haberlerine her gün bir yenisi ekleniyor.
15 Kasım 2019 Cuma 13:20

Son dönemde Hotiç, Eser, Yeşil Kundura ve Beta gibi dev ayakkabı şirketleri konkordato ilan etmişti. Bu duruma sektörün hammaddeye bağımlı olması ve dövizle ithalatta bulunulmasının neden olduğu belirtiliyordu. Son olarak ayakkabı devi Kemal Tanca konkordato ilan etti.

 

Giyim sektöründen bir iflas haberi daha geldi. Mali sıkıntıya giren firmalar arasına kadın giyim üreticisi Herry de katıldı. Firmanın iflas masasında olduğu belirtiliyor.

 

Para Medya'nın haberine göre ünlü kadın giyim markası Herry iflas masasında. Şirketin ortağı Selami Sarı hisselerinin tamamını diğer ortak Adnan Kaplan’a devrettiği ve firma şu anda iflas masasında olduğu ifade ediliyor. Haberde, bilgilerin Selami Sarı tarafından da doğrulandığı aktarılıyor.

 

Firmanın yönetim merkezi olan Kağıthane’deki binası kapalı durumda. Bu binanın altında yer alan, firmaya ait Karadeniz mutfağından lezzetli yemekler servis eden restoran da kapandı.

 

Selami Sarı, Herry’ye üretim yapmak üzere memleketi Trabzon’da bir tesis kurmuştu. Herry’nin tüm mağazalarıyla birlikte bu tesis de kapandı.

 

Kadın giyim markası Herry’nin serüveni 1992’de Bakırköy’de küçük bir mağazada başladı. 2010 yılına gelindiğinde, 15’i yurtdışında 75 mağazaya ulaşan marka Japonya’da bile kendine yer bulmuştu. Markanın cirosu 65 milyon TL'ye kadar çıkmıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha