• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yağdan sonra un ve şeker krizi: “Kotalı satış” çare olacak mı?

Yağdan sonra un ve şeker krizi: “Kotalı satış” çare olacak mı?
0 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “fiyatları uygun” diyerek tavsiye ettiği Tarım Kredi Kooperatif Market'te ayçiçeği yağı kalmadı. Markette şeker ve un satışları da 1 adetle sınırlandırıldı.
22 Kasım 2021 Pazartesi 16:04

Son dönemde şeker, un ve sıvı ayçiçeği yağında fiyat artışları kadar tedarik krizi de tüketiciyi mağdur ediyor. Birçok markette sıvı yağ satışları kotayla satılırken, un ve yağ da listeye eklendi.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Piyasayı alt üst ediyorlar.” diyerek hedef gösterdiği 5 zincir markete (BİM, A101, Şok, Migros ve CarrefourSA) karşılık hesaplı alışveriş için tavsiye ettiği Tarım Kredi Kooperatif Market’te ayçiçeği yağı, un ve şeker krizi büyüyor.

 

Kooperatif Market raflarında ayçiçeği yağı bulunamıyor. Kooperatif Market’te iki hafta önce ayçiçeği yağı müşteri başına 1 adet ile sınırlandırılmıştı. Boş sıvı yağ reyonları zeytinyağı şişe ve tenekeleri ile dolduruldu.

 

 

Bu hafta başından itibaren ise marketteki un ve şeker de kotayla satılmaya başlandı.

 

‘STOKÇULUĞUN ÖNÜNE GEÇİLEBİLMESİ’ İÇİN…

 

Tarım kredi Kooperatif Market’te şeker ve un reyonlarına, “Değerli Müşterilerimiz şeker satışlarımız, 1 adetle sınırlıdır” ibaresi yazılı afişler asıldı.

 

Afişlerde 1 adet sınırlamasının gerekçesi şöyle dile getirildi: “Ürünlerinden ve indirimlerinden tüm müşterilerin faydalanabilmesi ve stokçuluğun önüne geçilebilmesi.”

 

 

ERDOĞAN “BİN TANE AÇILACAK” DEMİŞTİ 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Üsküdar Kısıklı’daki Tarım Kredi Kooperatif Market’e gitmiş, burada iki market abası dolusu atıştırmalık alışverişi mukabilinde 1.002 TL ödemişti.

 

Erdoğan, alışverişten sonra markette “fiyatların uygun” olduğu belirterek, söz konusu marketlerin sayısının 1.000’e çıkarılması için talimat verdiğini belirtmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha