• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

'10 Kasım Atatürk'ü Anma Koşusu'na verilen onay, 'sehven' verilmiş

'10 Kasım Atatürk'ü Anma Koşusu'na verilen onay, 'sehven' verilmiş
0 0

Bursa Osmangazi ve Gemlik ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri, ‘10 Kasım Atatürk'ü Anma' olarak düzenlenen koşu için önce ‘olur’ yazısı gönderdi, ardından ‘sehven gönderilmiştir’ diyerek iptal etti.

8 Kasım 2019 Cuma 09:08

Ancak Bursa Uludağ Rotary Kulübü 13 yıldır Atletizm Federasyonu ile birlikte gerçekleştirdiği kros yarışması dün Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü'nün izniyle gerçekleştirildi.

 

Sözcü Halil Ataş'ın haberine göre, müdürlükler tarafından önceki akşam saatlerinde okullara “Yarışmalara katılmayın” yazısı gönderildi. Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 25 Ekim tarihinde okullara gönderdiği yazıyla öğrencilerin bu yarışmalara katılımının sağlanmasını istemişti.

 

Ancak 6 Kasım akşamı okullara gönderilen ikinci yazıyla “ilk yazının sehven gönderildiğini” belirterek, öğrencilerin koşuya katılımına izin verilmemesini istedi. Yarışmaya katılamayacağını öğrenen öğrenciler gözyaşlarına boğulurken, öğretmen ve veliler hayal kırıklığı yaşadı.

 

Konuyla ilgili ilk tepki, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu'ndan geldi. Kayışoğlu, Meclis'te yaptığı konuşmada, “Ömrünü savaşlarda geçirerek bu ülkenin bağımsızlığı için mücadele etmiş olan Atatürk'ten rahatsızlığınızın sebebi nedir” dedi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yazılı yanıtlaması istemiyle önerge sunan CHP'li vekil, “Bu konuyla ilgili bir inceleme ve araştırma başlatılacak mıdır?” diye sordu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha