• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

45 özel eğitim kurumuna ve kişisel gelişim kursuna “KHK’lı çalışıyor mu” operasyonu

45 özel eğitim kurumuna ve kişisel gelişim kursuna “KHK’lı çalışıyor mu” operasyonu
0 0

Aksaray'da KHK ile ihraç edilen ve özel eğitim kurumlarında eğitim verdiği iddia edilen öğretmenler yönelik 45 kuruma ve kişisel gelişim kursuna eş zamanlı operasyon düzenlendi.

27 Eylül 2021 Pazartesi 13:40

Aksaray’da KHK ile ihraç edilen ve özel eğitim kurumlarında eğitim verdiği iddia edilen öğretmenler ile devlet personeli olup özel eğitim merkezlerinde çalıştığı öne sürülen eğitimcilere yönelik 45 kuruma eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyona jandarma, Sosyal Güvelik Kurumu (SGK), Milli Eğitim Müdürlüğü, Vergi Dairesi Müdürlüğü ve polislerin yer aldığı toplam 225 personel katıldı.

 

25 Eylül’deki baskınlar İHA’nın aktardığına göre, valilik ve milli eğitim müdürlüğüne gelen “KHK’lı ve Devlet eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin özel kurumlarda çalıştığı” ihbarları üzerine gerçekleşti. İhbarlar üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde konuyla ilgili teknik ve fiziksel takip başlattı.

 

Yapılan takiplerde ‘birçok bulguya rastladığı’ iddia edilen polis ekipleri operasyon için ‘düğmeye bastı’. Saat 11.30’da kent genelinde bulunan toplam 45 özel eğitim merkezi ve kişisel gelişim kurslarına jandarma, Sosyal Güvelik Kurumu (SGK), Milli Eğitim Müdürlüğü, Vergi Dairesi Müdürlüğü ve polislerin yer aldığı toplam 225 personelle eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda işletme sahibi, müdürü, müdür yardımcıları ve tüm öğretmenler ‘bir bir denetlendi’.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha