• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

56 gün sonra tahliye edilen kanser hastası Ayşe Özdoğan annesine kavuştu

56 gün sonra tahliye edilen kanser hastası Ayşe Özdoğan annesine kavuştu
0 0

Hakkında 9 yıl 4 ay hapis cezası verilen ve bu cezası onanan Ayşe Özdoğan tahliye edildi.

27 Kasım 2021 Cumartesi 10:27

Emine Erdem, Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında 9 yıl 4 ay hapis cezası verilen ve bu cezası onanan kardeşi Ayşe Özdoğan’ın tahliye edildiğini duyurdu.  Dördüncü evre kanser hastası olmasına rağmen infaz erteleme talebi reddedilerek cezaevine konulan Özdoğan, Antalya Cezaevinde tutuluyor ve İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan çıkacak sonucu bekliyordu.

 

Emine Erdem, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Cezaevinden aradılar kardeşim tahliye oldu. Emeği geçen herkese çok teşekürler. Heyecandan ben sayamayacağım tweeten altına siz yazın lütfen.” ifadelerini kullandı.

 

56 GÜN SONRA ANNESİNİN EVİNDE

 

2 Ekim’de tutuklanıp önce Denizli T Tipi Cezaevine ve 8 Ekim’de de Antalya L Tipi Cezaevine sevk edilen 4. evre kanser hastası Ayşe Özdoğan, cezaevinde kaldığı 56. gün tahliye oldu. 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Özdoğan’ın eşi de aynı cezaevinde tutuklu bulunuyor.

 

 

FATMANA KIZINA KAVUŞTU

 

Ayşe Özdoğan tahliye edildikten sonra annesi Fatmana Karakuzu’ya kavuştu. Kendisi de kanser olan Karakuzu, “Kızımı serbest bırakın, mamayla yemek yiyebiliyor onu ben kendim ellerimle bakacağım” demişti.

 

’60 GÜN İŞKENCE GİBİ HAYAT YAŞADI’ 

 

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da Özdoğan’ın tahliye talebini, “Yaşasın  Ayşe Özdoğan infaz erteleme aldı, hak yerini buldu, şükürler olsun. Boş yere çile çektirip cezaevine attılar, 60 gün işkence gibi bir hayat yaşadı. Çok mutluyum. Tüm kamuoyu başardı, duyarlı herkesin yüreğine, vicdanına sağlık” ifadeleriyle duyurdu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha