• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Aile Bakanlığı, babasının şiddet uyguladığı 19 yaşındaki genç kadın ile ailesi için sosyal ve hukuki yardımların sağlandığını duyurdu

Aile Bakanlığı, babasının şiddet uyguladığı 19 yaşındaki genç kadın ile ailesi için sosyal ve hukuki yardımların sağlandığını duyurdu
0 0

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, babasının şiddet uyguladığını gösteren videonun sosyal medyada yayımlanmasının ardından gündeme gelen Tuğba Akkaş hakkında bir açıklama yayınladı.

9 Ekim 2019 Çarşamba 16:15

19 yaşındaki genç kadının babası, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı. Muzaffer A. savcılık sorgusunun ardından "kasten yaralama' suçundan tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. Muzaffer A. çıkarıldığı mahkemece 'basit yaralama' suçundan tutuklandı.

 

"İstanbul İl Müdürlüğü ekiplerimiz, Tuğba Akkaş’ı, kardeşini ve engelli annesinin durumunu yakından takip etmektedir. Yapılan sosyal inceleme neticesinde, Tuğba kızımıza engelli annenin bakımının sağlanması için evde bakım yardımı bağlanmıştır. Ayrıca anneye engelli maaşı bağlanmış olup, okula devam eden küçük kardeşi için de Sosyal Ekonomik Destek (SED) yardımı sağlanacaktır."

 

"Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız aracılığıyla aileye nakdi destek de yapılacaktır. Tuğba kızımız, annesi ve kardeşinin bu süreci en kısa sürede atlatabilmeleri için aileye psikososyal destek hizmeti de verilecektir."

 

"Tuğba Akkaş’ın beyanı ile; bazı sosyal medya paylaşımlarında iddia edildiği gibi, kendisine yönelik herhangi bir taciz ya da istismar vakasının söz konusu olmadığı da anlaşılmıştır. Bakanlık olarak ailenin avukat desteği isteğini karşılayarak, kızımızı bu süreçte yalnız bırakmayacağız. Hukuki sürece müdahil olacağız."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha