• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP’li belediye öğrenci yurdunu başkana tahsis etti

AKP’li belediye öğrenci yurdunu başkana tahsis etti
0 0

Urfa'da AKP'li Ceylanpınar Belediyesi, 'Haydi Kızlar Okula' projesi kapsamında yaptırılan 200 öğrenci kapasiteli kız öğrenci yurdunu belediye başkanına makam olarak tahsis etti.

19 Mayıs 2022 Perşembe 11:24

Urfa Ceylanpınar’da önceki belediye tarafından İLBANK kredisi ve UNICEF’in desteğiyle ‘Haydi Kızlar Okula’ projesi kapsamında 200 kapasiteli kız öğrenci yurdu yapıldı. AKP’li Ceylanpınar Belediyesi ise kız yurdunu daha açılmadan yeni başkan için makam olarak tahsis etti.

 

Cumhuriyet’in haberin göre; Eğitim-İş Şanlıurfa Şube Başkanı Sedat Kayaokay, “Bu yapı ilçenin tek bağımsız kız yurdu olacaktı. Bu durum ‘Haydi Kızlar Okula’ diye başlanan sürecin ‘Haydi Kızlar Eve’ye dönüştüğünü gösteriyor” diyerek tepki gösterdi.

 

‘YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ’

 

Yasal yollara başvuracaklarını söyleyen Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay ise barınma sorunlarına ve tarikatların faaliyetlerine işaret ederek “Anlıyoruz ki iktidarı elinde tutanlar için tüm bunlar, tarikatların en rahat faaliyet gösterdiği illerden olan Urfa’daki bir belediye başkanının ceylan derisi makam koltuğunu nereye koyacağından daha önemli değil. Tek bir kız çocuğunun hayalleri, eğitim hakkı dahi bu ülkedeki tüm koltuklardan hayatidir” dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha