• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Antalya'da 91 yaşındaki kadını demir çubukla dövüp altınlarını aldılar

Antalya'da 91 yaşındaki kadını demir çubukla dövüp altınlarını aldılar
0 0

Antalya'da 91 yaşındaki bir kadın, altınlarını almak isteyen bir kişinin demir çubuklu saldırısına uğradı. Yaşlı kadın aldığı darbelerle ağır yaralanırken kaçan zanlı her yerde aranıyor.

21 Eylül 2019 Cumartesi 13:05

Antalya’nın Kumluca ilçesinde 91 yaşındaki kadın altınlarını almak isteyen kişinin saldırısı sonucu ağır yaralandı.

 

Edinilen bilgiye göre;  Zeynep Çıldır 4 gün önce tavuklarına yem vermek için dışarı çıktı.

 

Çıldır bu sırada üzerindeki ziynet eşyalarını almak isteyen kişinin saldırısına uğradı. 

 

Çıldır’ın kafasına ve vücudunun çeşitli yerlerine demir çubukla vuran saldırgan, yaşlı kadının kolundaki bileziği ve parmağındaki yüzüğü aldı. Kanlar içinde yerde kalan yaşlı kadın, yaklaşık 50 metre sürünerek yola çıktı. Bir gencin haber vermesiyle Zeynep Çıldır, ambulansla Kumluca Devlet Hastanesine kaldırıldı.

 

HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

 

Kafatasında 3, kaburgasında 6 ve sağ omzunda kırık olan Çıldır, Antalya’daki özel bir hastaneye sevk edildi. Yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen yaşlı kadının hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi. 

 

Saldırganın yaşlı kadını evin önünden arka tarafa götürdüğü anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, evinin önünde oturan yaşlı kadını gören şüphelinin önce kadının yanına oturup bir süre sohbet ettiği, sonra evin arka tarafına doğru yürüdüğü, arkasından gelmekte geciken kadını bir süre daha bekleyip yürümeye başladığını görünce kendisinin de yürümeye devam ettiği görülüyor. Bir diğer görüntüde ise şüphelinin hızla olay yerinden ayrıldığı yer aldı.

 

''ÖLDÜ SANMIŞ''

 

Hastanede umutlu bekleyişini sürdüren Zeynep Çıldır’ın damadı Kadir Ertürk, olayın üzerinden 4 gün geçtiğini ve şüphelinin halen yakalanmadığını belirterek,

 

“Kayınvalidemin evinin arkasında kaydırma şeklinde depo ve yanında kümesi var. Depo gibi yere girdiğinde kafasına demir çubukla vurmuş saldırgan. Kafatasında 3 kırık var, sağ omuz kırık, 6 kaburga kemiği kırılmış. Saldırgan öldü diye bırakıp gitmiş. Kayınvalidem kanlar içinde arka taraftaki yerden sürüne sürüne yola gelmiş. Gören kişi hemen sağlık ekiplerini aramış” dedi. 

 

4 GÜNDÜR ARANIYOR

 

"3 bin liralık ziynet eşyası için yapılan saldırı değer mi" diye soran Kadir Ertürk, “Bu yapılan değmezdi. Şahıs tespit edildi. Saldırgan terminale gidip, otobüsle Antalya’ya gitmiş. Üzerinden 4 gün geçti yakalanmasını bekliyoruz. Kayınvalidemin durumu ise kötü. Bu saldırı hiçbir canlıya yapılmaz. Bu kişi başkalarına saldırmadan yakalansın" diye konuştu.

 

''KEŞKE VURMASAYDI''

 

Yaşlı kadının kızı Cahide Ertürk ise annesine uzun süredir kendisinin baktığını ama birkaç gün önce illaki tavuklarının civcivlerine bakmak istediğini söyleyince evine bırakmak zorunda kaldıklarını belirtti. Tavuklarıyla özlemini gidermek isterken annesinin başına bu talihsiz olayın geldiğini anlatan Ertürk, “Hastanede buldum annemi. Annemin sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Bu olayın failinin bir an önce bulunmasını istiyoruz. Keşke sadece altınları alsaydı da vurmasaydı" ifadelerine yer verdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha