• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Artvin'de selde kaybolan Serdar Yiğit'in 6 gün sonra cesedine ulaşıldı

Artvin'de selde kaybolan Serdar Yiğit'in 6 gün sonra cesedine ulaşıldı
0 0

Artvin’in Murgul ilçesindeki sel felaketinde kaybolan Serdar Yiğit’in (44), 6 gün sonra, 10 kilometre uzaklıktaki dere yatağında cesedine bulundu. Yiğit’in şirkete bağlı şoför olarak çalıştığı, ağustosta evlenmeye hazırlandığı öğrenildi.

28 Temmuz 2021 Çarşamba 16:40

Artvin'de, 22 Temmuz’da, metrekareye düşen 170 kilogram yağışın ardından sel ve heyelanlar meydana geldi. Murgul ilçesinde sele kapılan Serdar Yiğit, kaybolurken, Arhavi’de kaya tahkimatının yıkılmasıyla Kapisre Deresi, ilçe merkezine taştı; cadde ve sokaklar nehre döndü. Boğaziçi ve Cumhuriyet mahallelerinde mahsur kalan 303 kişi, ekiplerce botlarla kurtarıldı, 430 ev ve iş yerinin zemin ve bodrum katları suyla doldu, araçlar da sürüklendi. İlçede altyapı ve üstyapıda hasar oluştu, tarım arazileri ve yollar çökerken, su, elektrik ile telefon hatları hasar gördü.

 

10 kilometre uzaklıktaki dere yatağında bulundu

 

Murgul ilçesinde selde kaybolan Serdar Yiğit’in cesedi ise arama-kurtarma ekiplerince kaybolduğu yerden 10 kilometre uzaklıktaki dere yatağında bugün bulundu. Dereden çıkarılan Yiğit’in cesedi, otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

 

Ağustosta düğünü varmış

 

Sele kapıldıktan 6 gün sonra cesedi bulunan Serdar Yiğit'in, şirkette şoför olarak çalıştığı, 3 Aralık 2020'de nişanlandığı Ayşe Yıldırım ile ağustos ayında düğün yapmayı planladıkları öğrenildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha