• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Askeri miğferle vurup öldüren astsubay, 'Gülen Cemaati' suçlamasından beraat etti

Askeri miğferle vurup öldüren astsubay, 'Gülen Cemaati' suçlamasından beraat etti
0 0

Bursa'da yürütülen 'Gülen Cemaati' soruşturmasında, Ocak ayında 14'ü muvazzaf, 20 asker ile 'ByLock' kullandığı iddia edilen 2 sivil hakkında gözaltı kararı verildi.

22 Ekim 2019 Salı 11:57

Bursa merkezli 18 ilde düzenlenen operasyonla 21 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden eski astsubay başçavuş Osman Hancı’nın 7 Ekim 2017 tarihinde Gemlik Askeri Veterinerlik Okulu'nda vatani görevini yapan Er Gökhan Kılıç'ı nöbeti sırasında başına miğfer ile vurarak öldürdüğü gerekçesiyle cezaevinde olduğu belirlendi.

 

Tutuklu bulunan Hancı, ifadesinin ardından 'Gülen Cemaati' iddiasıyla da tutuklandı. Bursa 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde "FETÖ/PDY'ye üye olmak" suçundan hakkında 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Hancı’nın yargılanması tamamlandı.

 

Karar duruşmasına Hancı, avukatı Bünyamin Aygece ve yakınları katıldı. Hancı duruşmada, somut bir iddia bulunmadığını söyleyerek, 'Gülen Cemaati' ile uzaktan yakından bir alakasının olmadığını, iddianamede yer alan suçlamaları kabul etmediği yönündeki savunmasını tekrarladı.

 

Sanık avukatı Bünyamin Aygece, müvekkilinin 'Gülen Cemaati' ile hiçbir bağlantısının bulunmadığını, ByLock programı kullanmadığını, dernek ve sendika üyeliğinin olmadığını, vatan, millet ve  devletini canından aziz bilmiş ve bu amaca ettiğini söyleyerek, beraatini istedi.

 

Mahkeme heyeti kısa bir aranın ardından, sanık Hancı hakkında 'Silahlı Terör Örgütü Üyeliği' suçundan cezalandırılması istemiyle açılan davada beraatine karar verdi.

 

Bu davadan tahliyesine karar verilen Hancı, er Gökhan Kılıç'ı nöbet sırasında başına miğferle vurarak öldürdüğü gerekçesiyle çarptırıldığı 15 yıl hapis cezası nedeniyle cezaevinde bulunuyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha