• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

‘Avcı Kız’ operasyonu: Erkekleri ağına düşüren çete 125 gözaltıyla çökertildi

‘Avcı Kız’ operasyonu: Erkekleri ağına düşüren çete 125 gözaltıyla çökertildi
0 0

Ankara’da ‘Avcı Kız’ denen kadınların sosyal medyada tanışıp tuzağa düşürdüğü erkekleri, pavyon ve gece kulüplerinde ‘fazla hesap’ yöntemiyle gasp eden çete çökertildi. 200 polisin katılımıyla yapılan operasyonda 125 kişi gözaltına alındı.

23 Temmuz 2019 Salı 16:13

Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’ın talimatı ile Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği bünyesinde kurulan özel ekibin yürüttüğü soruşturma altı ay sürdü.

 

Teknik ve fiziki takip sonucu şüpheliler belirlendi. Ayrıca, erkeklerin ‘fazla hesap’ çıkarılarak dolandırıldığı eğlence merkezleri de saptandı.

 

Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Esertürk’ün koordinesinde çeşitli birimlerden 200 polisin katılımıyla belirlenen 10 gece kulübü ve pavyona, dün akşam eş zamanlı operasyon düzenlendi. Baskınlarda 120 kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında Antalya, Şanlıurfa ve Kars’ta da 5 kişi yakalanarak Ankara’ya getirildi.

 

İş yerlerinde ve şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda kesici delici alet ile pos makinelerine el konuldu. Soruşturmayı yürüten savcı İrfan Nuri Akdeniz de baskın yapılan mekanlarda polisten bilgi aldı.

 

Gözaltına alınan şüphelilerden Murat K.’nin benzer suçlardan 27 ayrı suç kaydının olduğu tespit edildi. Şüpheliler, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, soruşturma sürdürülüyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha