• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ayşe Özdoğan’ın annesi kızı tahliye olana kadar Antalya Adliyesi önünde adalet nöbeti tutacak

Ayşe Özdoğan’ın annesi kızı tahliye olana kadar Antalya Adliyesi önünde adalet nöbeti tutacak
0 0

İnfaz erteleme talebi reddedilerek cezaevine konulan Ayşe Özdoğan'ın annesi Fatmana Karakuzu (72) dün Antalya Adliyesi önündeki adalet eyleminde gözaltına alınarak 5 saat tutulmuştu.

20 Ekim 2021 Çarşamba 13:37

Isparta’da Gülen cemaatine ait bir yurtta yöneticilik yaptığı, Bank Asya hesabı olduğu ve Bylock kullandığı iddiasıyla 9 yıl 4 ay hapis cezası verilen 4. evre kanser hastası Ayşe Özdoğan cezaevinde 20. gününe girdi.

 

Bu süreçte defalarca hastaneye götürülen, üşüdüğü yüzünü saç kurutma makinasıyla ısıtan Özdoğan’ın annesi de kızının tahliyesi için adalet nöbeti tutmaya karar verdi.

 

Dün müebbet hapis cezası verilen Harbiyeli öğrenci annesi Melek Çetinkaya ile birlikte Antalya Adliyesi önünde kızı için adalet talebinde bulunan Fatmana Karakuzu gözaltına alınmış, karakoldaki 5 saatlik sürenin ardından serbest bırakılmıştı.

 

Ayşe Özdoğan’ın ablası Emine Erdem annesinin dün çok yıprandığını belirterek, kendini toparlar toparlamaz kızı tahliye olana dek adalet nöbeti tutacağını kaydetti. Erdem, “Annem bugün çok yıprandı. Çok yoruldu. Kendini toparladığında kardeşim tahliye olana kadar Adliye önünde oturmaya devam edecek” dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha