• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ayvalık Belediye Başkanı Ergin'den yazlıkçılara 'gelmeyin' uyarısı

Ayvalık Belediye Başkanı Ergin'den yazlıkçılara 'gelmeyin' uyarısı
0 0

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, "Yaşadığımız bu kritik süreci bir tatil olarak algılayıp, başta Ayvalık olmak üzere tatil kasabalarına gelmeyin" dedi.

27 Mart 2020 Cuma 17:26

Gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Ergin, Ayvalık Belediyesi'nin koronavirüsle mücadelede kısıtlı imkan ve personelle hizmet vermeye çalıştığını söyledi.

 

Belediyenin ve ilçenin sağlık alanındaki kapasitesinin belli olduğunu ifade eden Ergin, "Değerli halkımızdan özellikle şunu istiyorum. Bu bir tatil değildir. Virüsten korunabilmek adına bir evde kalma uygulamasıdır" diye konuştu.

 

'Ayvalık Belediyesi'nin bütçesi ve sağlık personel sayısı belli'

 

Ergin, herkesin bulunduğu yerde ve kayıtlı olduğu ikametgahta kalması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

 

"Eğer bu olağanüstü durumu bir tatil olarak algılarsanız, ikamet ettiğiniz İstanbul, Ankara veya bir başka şehirden Ayvalık'a, 'Benim burada evim var' diyerek geldiğinizde şunu da iyi düşünün; Ayvalık Belediyesi'nin bütçesi belli. Mart ve nisan aylarında belediyenin personel sayısı belli. Ayvalık’ın sağlık hizmetleri ve devlet hastanesinin kapasitesi ile personel sayısı belli. Bu yüzden lütfen bulunduğunuz kentlerde kalın. Yaşadığımız bu kritik süreci bir tatil olarak algılayıp, başta Ayvalık olmak üzere tatil kasabalarına gelmeyin. Bizler, şu kritik süreci atlattıktan sonra iyi ve sağlıklı günlerde yine Ayvalık'ta buluşacağız. Bu zor günleri evlerimizde kalarak atlatmamız gerekiyor."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha