• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

‘Barınacak yeri yok’ diye cezaevine girmek için demir bariyer çalan adama 10 yıla kadar hapis istemi

‘Barınacak yeri yok’ diye cezaevine girmek için demir bariyer çalan adama 10 yıla kadar hapis istemi
0 0

İstanbul’da ‘cezaevine girmek için’ metro durağının karşısındaki demir bariyerleri keserek çaldığını söyleyen adam hakkında 10,5 yıla kadar hapis istendi.

15 Eylül 2021 Çarşamba 13:20

AA’nın haberine göre Bayrampaşa’daki Sağmalcılar metro durağının karşısında bulunan 10 adet demir bariyerin 2 Eylül gecesi çalınmasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

 

Olayın ardından gözaltına alınan şüpheli Eyüp A. (36) ifadesinde, yaklaşık bir yıl önce cezaevinden çıktığını belirterek, “Tahliye olduktan sonra iş bulamadım. Daha önce hurdacılık falan yapmıştım. Sokaklarda yatıp kalkıyorum. Barınacak bir yerim yok. Demir bariyerleri cezaevine girmek için söküp çaldım. Yaptıklarımdan pişman değilim” dedi.

 

İfadesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen Eyüp A. hakkında hazırlanan iddianamede, şüphelinin demir bariyerleri İngiliz anahtarı ve demir çekici ile söktüğü, ihbar üzerine suçta kullandığı aletlerle yakalandığı anlatıldı.

 

Şüpheli hakkında ‘gece vakti kamu kurum ve kuruluşları yararına tahsis edilen eşya hakkında hırsızlık‘ suçundan 4,5 yıldan 10,5 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha