• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Baro başkanlarına ve Mezopotamya Ajansı'na soruşturma

Baro başkanlarına ve Mezopotamya Ajansı'na soruşturma
0 0

Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın ile bir hakim arasında geçen tartışmaya karşı 53 baronun ortak yaptığı açıklamayı haberleştirdiği gerekçesiyle Mezopotamya Ajansı'na (MA) ve haberi sosyal medyadan yayan iki baro başkanına dava açıldı.

28 Ekim 2020 Çarşamba 11:08

Diyarbakır Baro Başkanı Aydın, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) soruşturmasında tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen meslektaşı Berdan Acun’u savunduğu sırada nöbetçi Sulh Ceza Hakimi ile aralarında bir tartışma yaşanmıştı. Bu tartışma ile ilgili 53 baronun açıklamasını haberleştirdiği için MA'nın muhabiri, sorumlu yazı işleri ve imtiyaz sahibi ile haberi twitter hesaplarından paylaşan Antep Barosu Başkanı Bektaş Şarıklı, Antalya Baro Başkanı Polat Balkan, Diyarbakır Barosu Avukatı Hanefi Kandemir ve Diyarbakır Barosu’nun resmi twitter hesabından paylaşan bir kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

 

Diyarbakır Terörle Mücadele Müdürlüğü Siber Suçlar Bürosu'nun hazırladığı raporda, "görevli hakimin kimliği belirtilerek terör örgütlerine hedef gösterme" suçu işlendiği belirtildiği, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın buna bağlı olarak soruşturma başlattığı ifade edildi.

 

Savcılık soruşturmaya konu olan kişilerin kimlik ve adres tespiti yapılarak ifadelerinin alınması için emniyete talimat verdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha