• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Başakşehir'de iş cinayeti: Kimyasal atık deposunda iki işçi zehirlenerek hayatını kaybetti

Başakşehir'de iş cinayeti: Kimyasal atık deposunda iki işçi zehirlenerek hayatını kaybetti
0 0

İstanbul Başakşehir'de bir sanayi sitesinde kimsayal atık su arıtma tesisine depo temizlemeye giden 2 işçi zehirlenerek öldü.

25 Haziran 2019 Salı 19:02

Başakşehir’de bulunan bir sanayi sitesinde geçtiğimiz cuma akşamı meydana gelen olayda sanayi sitesi yönetimi kimyasal atıkların bulunduğu depoların temizliği için bir firmayla anlaştı. Olay akşamı 3 vidanjörle gelen çalışanlar iki depoda temizlik yapmaya başladı. Depolardan birine giren 26 yaşındaki Seyit Akdemir'in içerde fenalaşıp bayıldığını gören arkadaşı 34 yaşındaki Kadir Karaduman depoya girdi. Ancak iki işçi de gazdan etkilenerek hayatını kaybetti.

 

Sanayi sitesinde operatör olarak çalışan görgü tanığı Furkan T.,polise verdiği ifadede,  “Site yönetimimiz depoların temizliği için karar almasının ardından 3 vidanjörle işçiler geldi. Deponun ikisi temizledikten sonra üçüncü depoya gelindi. İşçilerden biri merdivenin hazırlanmasını bile beklemeden bizde bulunan maskeyi takarak aşağıya indi. Yaklaşık 5 dakika sonra fenalaşıp yere yığılınca bunu gören arkadaşı da depoya indi. O da gazdan etkilendi. İki işçiyi olay yerine çağırdığımız itfaiye çıkardı. Ambulans görevlileri ise yaptıkları incelemede iki işçinin hayatını kaybettiğini belirtti.

 

Firma sahibi: Kimyasal atık olduğunu bilmiyordum

 

Olaydan sonra ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülen taşeron firmanın sahibi, “Biz genelde tuvalet temizliğine gidiyoruz. Kimyasal atık olduğunu bilmiyorduk. Eğer bunu bilseydik kesinlikle göndermezdim” dediği öğrenildi.   Her iki işçinin cenazesi yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak toprağa verildi.

 

Olayla ilgili polisin soruşturması sürüyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha