• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bir ayda 71 çocuk önlenebilir sebeplerle hayatını kaybetti

Bir ayda 71 çocuk önlenebilir sebeplerle hayatını kaybetti
0 0

FİSA Çocuk Hakları Merkezi, nisan ayında en az 71 çocuğun önlenebilir sebeplerle hayatını kaybettiğini açıkladı. 12 çocuk sulama kanalları ve göletlerde boğulurken, ölen çocuklardan 5'inin sığınmacı olduğu belirtildi.

17 Mayıs 2022 Salı 14:54

FİSA Çocuk Hakları Merkezi, nisan ayına yönelik “Türkiye’de Çocuğun Yaşam Hakkı İhlalleri” bilgi notuna göre, nisan ayında en az 71 çocuk önlenebilir sebeplerden dolayı hayatını kaybetti.

 

FİSA Çocuk Hakları Merkezi tarafından medya izleme yoluyla elde edilen verilere göre yaşamını yitiren çocuklardan 24’ü kız, 45’i ise oğlan çocuğu olup 2 çocuğun ise cinsiyeti belirlenemedi.

 

23 ÇOCUK TRAFİK KAZALARINDA ÖLDÜ

 

Nisan ayında seyahatlerin arttığına dikkat çeken FİSA, bu ay 23 çocuğun trafik kazalarında yaşamını yitirdiğini, 12 çocuğun ise havaların ısınmasıyla birlikte yaşadıkları bölgelerdeki sulama kanalları, göletleri ve derelerde boğularak yaşamını kaybettiğini tespit etti.

 

Yaşamını kaybeden çocuklardan 5’inin Suriye ve Irak’tan Türkiye’ye göç etmiş olan sığınmacı çocuklar olduğunu aktaran FİSA, şiddet sebebiyle vefat eden çocukların sayısının ise 4 olduğunu belirtti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha