• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Borcu nedeniyle intihar etti: Bankalar bu sefer ailesinin peşinde

Borcu nedeniyle intihar etti: Bankalar bu sefer ailesinin peşinde
0 0

Bankalara olan yüklü miktardaki borcu nedeniyle yaşamına son veren Gökhan Şeremet'in babası Müslüm Şeremet, bankların sürekli kendilerini arayarak borcun ödenmesini istediğini belirtti.

26 Şubat 2020 Çarşamba 14:26

Şeremet'in eşi Hacire Şeremet de, icra memurlarının defalarca evlerine geldiğini ancak götürecek bir şey bulamadıklarını ifade etti.

 

Ekonomik krizin iyice derinleşmesi ile işsiz kalıp, hayat pahalılığı altında ezilen çok sayıda yurttaş intihar yoluna başvurarak yaşamlarına son verdi. Şırnak, Konya, Antalya, Kocaeli, İzmir, İstanbul ve Ankara’da son bir hafta içerisinde en az dokuz kişi, yaşadığı geçim sıkıntısından dolayı hayatına son verdi. İçerisine düştüğü çaresizlikle intihara başvuranlardan  biri de Mersin'de yaşayan beş çocuk babası Gökhan Şeremet’ti.

 

Oğluyla birlikte 2017'de bankalardan 300 ila 400 bin TL aralığında kredi çekerek, kuyumculuk işiyle uğraştıklarını anlatan baba Müslüm Şeremet, ancak işlerinin iyi gitmemesi üzerine bir yıl sonra iflas ettiklerini kaydetti.

 

Oğlunun borçlardan ve işsizlikten ötürü psikolojisinin bozulduğunu dile getiren baba, "İflas ile beraber ev, araba her şeyi sattık ama yine de borçlardan kurtulamadık. Oğlumun o günden sonra psikolojisi bozuldu. Tabi uzun süre işsiz de kaldı. Kendisine zarar vereceğini tahmin edebiliyorduk. Zaten ilaç da kullanıyordu. Adana Başkent Hastanesi’nde uzun süre tedavi gördü. Oğluma iş arıyordum ama yok, ne yapsak olmuyordu. Oğlum kirada yaşıyordu, ev kirası bin 500 TL idi. Elektrik, su ve beş çocuğun bakımı derken her ay nereden baksan bir dünya para. Oğlum bunlardan dolayı yaşamına son verdi. Bizim canımız yandı, başkasının canı yanmasın” diye konuştu.

 

Baba Şeremet, oğlunun kendisine zarar vereceğini tahmin ettikleri için Valilik ve polise başvuru yaptıklarını ancak kendilerine herhangi bir dönüş olmadığını ifade etti. 

 

Şeremet, "Bir keresinde oğlumu bulamıyorduk. Karakola gittik ama bize yardım etmediler. Eve sürekli onun adına icralar geliyordu. Oğlumun taziyesini kurduk ama hala bankalar bizi arayarak borçlarını istiyorlar” diye belirtti.

 

Hacire Şeremet ise, iflas eden eşinin borçlardan dolayı psikolojisinin bozulduğunu ve iki defa intihar girişiminde bulunduğunu paylaştı. Eşini hastaneye kaldırdıklarında doktorun kendilerini ‘size zarar verebilir’ diye uyardığını söyleyen Şeremet, “Ne olduysa borçlardan sonra oldu" dedi.

 

Eşinin intiharından sonra da bankların sürekli kendilerini arayıp, rahatsız ettiğini belirten Şeremet, icra memurlarının defalarca evlerine geldiğini ancak evde götürecek bir şey bulamadıklarını söyledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha