• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bursa'da intihar girişimi sosyal mesafeyi unutturdu: Onlarca kişi canlı yayın yaptı

Bursa'da intihar girişimi sosyal mesafeyi unutturdu: Onlarca kişi canlı yayın yaptı
0 0

Bursa'da onlarca vatandaş, çekçeki alındığı için intihara çıkan kişiyi izlerken sosyal mesafeyi unuttu. Kimi telefonuna sarıldı, kimi ise diğer binaların çatısından olayı izledi.

1 Haziran 2020 Pazartesi 23:46

Bursa'da zabıta ekipleri tarafından çekçek aracı alındığını iddia eden Yasin B. ilk önce Osmangazi Metro İstasyonu raylarına yatarak intihara kalkıştı. Metro görevlilerinin dikkati sayesinde raylardan alınarak uzaklaştırılan Yasin B. daha sonra Çarşamba Mahallesi Darmstad Caddesinde bulunan 6 katlı bir apartmanın çatı katına çıktı.

 

Çatı ucuna gelerek aşağı atlayacağını söyleyen genci gören vatandaşlar, durumu polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken itfaiye ekipleri şişme yatak açarak önlem aldı.

 

Resim

 

​Yasin B.'nin çatıya çıktığını gören yüzlerce kişi cadde üzerinde toplandı. Sosyal mesafeyi unutup dip dibe duran vatandaşlar cep telefonlarıyla canlı yayın yaptı. Yasin B.'nin kendisini boşluğa atmak istediği anda vatandaşlar 'atlama' diye bağırarak engel olmaya çalıştı.

 

Resim

 

Polis ekipleri aralarında para topladı

 

Yüzlerce vatandaşın toplanmasına sebep olan ve 'çek çek arabam gelmeden inmem' diyen Yasin Y., çatıdan aşağıya sarkmaya çalışınca polis ekipleri kendileri arasında para topladı. Aşağıya inip 200 lira ile kendisine yeni bir araba almasını söyleyen polis ekiplerini kırmayan Yasin B., atlamaktan vazgeçti. Yasin B. daha sonra ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

 

Resim

Resim

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha