• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

‘Çantalar değil onu kullananlar benim malım’ diyen Ağaoğlu’na dava yok

‘Çantalar değil onu kullananlar benim malım’ diyen Ağaoğlu’na dava yok
0 0

İşadamı Ali Ağaoğlu hakkında bir programda kadınları kast ederek “Benim malım” demesi üzerine yapılan suç duyurusundan takipsizlik kararı çıktı.

7 Eylül 2019 Cumartesi 17:18

Ağaoğlu, 2017’de BBC’den Simon Reeve’nin iki bölümlük Türkiye dizisinin ekrana gelen ilk bölümünde mal varlığından yer yer küfürlü, yer yer cinsiyetçi ifadelerle dolu bir üslupla övünmüştü.

 

Yatak odasındaki kadın çanta ve ayakkabılarını “Kızlar dağıtıyor” diyerek özenle gösteren Ağaoğlu, Reeve’in “Bunlar sizin değil mi?” sorusuna, “Yok ama onları kullananlar benim malım” yanıtını vermişti. CHP’nin eski milletvekili Tur Yıldız Biçer de suç duyurusunda bulunmuştu.

 

BirGün’den Gökay Başcan’ın haberine göre savcılık soruşturmayı tamamladı. Ağaoğlu hakkında dava açılmasına gerek görülmeyerek kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi.

 

Vekile yönelik sözleri davaya dönebilir

 

Ağaoğlu, kendisini mahkemeye veren Biçer’e o dönem “Dava açan hanımefendiyi eve bekliyorum” demişti. CHP’li vekil, bu sözler hakkında da suç duyurusunda bulunmuştu.

 

Manisa başsavcılığı, bu dosyanın ise uzlaştırma bürosuna gönderilmesine karar verdi.

 

Kararı değerlendiren Biçer şunları söyledi: “Ölümlerin arkasında bunları sebep gördüğüm için ben bu şiddetle uzlaşmayacağım. Bu barbarlıkla, bu toplumsal cinsiyet eşitliğine inanmayan hasta zihniyetle uzlaşmayacağım. Kimse kimsenin malı değildir. Bu yüzden şiddetle uzlaşmadım.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha