• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Cemal Yıldırım ‘Geri döndüğünüzde kafanıza sıkacağız’ diye tehdit mesajları atan Avukat Ali Aktaş’ı baroya şikayet etti

Cemal Yıldırım ‘Geri döndüğünüzde kafanıza sıkacağız’ diye tehdit mesajları atan Avukat Ali Aktaş’ı baroya şikayet etti
0 0

KHK’li Cemal Yıldırım, Saadet Partili Avukat Ali Aktaş’ın “Geri döndüğünüzde kafanıza sıkacağız” paylaşımına tepki gösterdi.

28 Ekim 2020 Çarşamba 18:51

Yıldırım, Antalya Barosu’na “İnsanları kafalarına sıkmakla tehdit eden bu avukat müsvettesi hakkında bir işlem yapacak mısınız?” sorusunu yöneltti.

 

Avukat Ali Aktaş, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle Jandarma Okullar Komutanlığı’ndaki kursiyer ögrencilerin bir ahırdaki fotoğrafını sosyal medya hesabından “Darbeci eşekleri ahıra bağlamışlar” ifadesiyle paylaşmıştı. Jandarma Okullar Komutanlığı’ndaki kursiyerlerin yargılandığı davadaki bütün sanıklar darbe suçlamasından beraat etti. Karar sonrasında yüzlerce sosyal medya takipçisi Ali Aktaş’a kararı hatırlatarak tepki gösterdi.

 

Aktaş bir başka paylaşımında ” Geri döndüğünüzde kafanıza sıkacağız” ifadesini kullandı. KHK’li aktivist Cemal Yıldırım, bu mesaj tepki gösterdi. Yıldırım, Ali Aktaş’ın Ankara Barosu’na kayıtlı olduğunu düşünerek, Ankara Barosu’nu etiketleyerek şu mesaj paylaştı: “Bu adam bir hukuk diploması sahibi ve avukatlık yapıyor. Ankara Barosu bu hukukla ilgisi olmayan zat hakkında bir işlem yapacak mısınız?” dedi.

 

Daha sonraki bir başka mesajında Ali Aktaş’ın kayıtlı olduğu baronun Antalya olduğunu belirterek, “Ben Ankara da biliyordum Antalya da imiş. Antalya Barosu, işkenceyi öven, masumiyet karinesini hiçe sayan, temel insan hak ve özgürlüklerinden bir haber, insanları kafalarına sıkmakla tehdit eden bu avukat müsvettesi hakkında bir işlem yapacak mısınız? @antalyabarosu” dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha