• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

CHP’li Akın: Bakanlık enerji şirketlerine "Cadde ve sokaklardaki aydınlatmalar sabah 30 dakika erken sönecek” talimatı verdi

CHP’li Akın: Bakanlık enerji şirketlerine
0 0

Cumhuriyet’in gündeme getirdiği, kalıcı yaz saati uygulaması nedeniyle özellikle batı bölgelerde yurttaşların karanlıkta yola çıkma sorunu sürerken iktidar, karanlık çilesini artıracak yeni bir düzenleme hazırlığında.

28 Kasım 2021 Pazar 12:00

Kalıcı yaz saati tartışması sürerken CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın  elektrik dağıtım şirketlerine gönderdiği yazıyla “Cadde ve sokaklardaki aydınlatmalar sabah 30 dakika erken sönecek, akşam da 15 dakika geç yanacak” talimatını verdiğini kaydetti. 

 

Cumhuriyet gazetesinden Erdem Sevgi’nin haberine göre, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan özel elektrik dağıtım şirketlerine gönderilen bir yazıyla önümüzdeki günlerde genel aydınlatmanın uygulanacağı saatlerde değişiklik yapılacağı kaydediliyor. Edindiğimiz bilgiye göre sokak ve caddelerin aydınlatmaları sabahları 30 dakika erken bitirilip akşamları ise 15 dakika geç başlatılacak. Karanlık 45 dakika artacak.”  ifadesini kullandı. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha