• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Çiftlikten çalınan İngiliz yarış atı, kesilip, etleri alınmış halde bulundu

Çiftlikten çalınan İngiliz yarış atı, kesilip, etleri alınmış halde bulundu
0 0

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bir çiftlikten kaybolan İngiliz yarış atı ormanlık alanda, kesilmiş ve etleri alınmış olarak bulundu.

23 Temmuz 2019 Salı 11:14

DHA'nın haberine göre Çerkezköy’ün Ambardere mevkiinde çiftliği bulunan Harun Ak, daha önce yarışlara katılmış 8 yaşındaki bir İngiliz atını satın almak için çiftliğine getirdi. Çağrıbey adlı yarış atı, cuma günü ortadan kayboldu.

 

Ak ve çiftlik çalışanları çevrede yaptıkları aramalarda atın izine rastlayamadı.

 

Dün akşam saatlerinde çiftliğe yaklaşık 500 metre mesafede çalılıklar arasında çobanlar parçalanmış bir at bulunca, durumu Harun Ak’a bildirdi.

 

Emekli edilmişti

 

Ak, gittiği bölgede sadece kafa kısmı kalan atı, anlındaki beyaz renkten tanıdı. Atın, parçalanmış iç organları, bacaklarının alınmış olduğunu söyleyen Ak, “Sadece kafa kısmı ile kaburgaları kalmış. Görünce çok şaşırdım ve büyük üzüntü yaşadım. Atı büyük ihtimalle çiftlikten çalıp buraya getirerek kesmişler ve etlerini de almışlar. Bunu yapanlar insan olamaz, bulunmasını istiyorum” dedi.

 

İstanbul başta olmak üzere çeşitli kentlerde yarışmalara katılan Çağrıbey’in dereceler elde ettiği bildirildi. Çağrıbey'in 2015'in son aylarına kadar yarıştığı ve daha sonra sahibi tarafından emekli edildiği öğrenildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha