• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

‘Corona’dan ölen kadının, sekiz aylıkken sezaryenle dünyaya gelen bebeği de hayatını kaybetti

‘Corona’dan ölen kadının, sekiz aylıkken sezaryenle dünyaya gelen bebeği de hayatını kaybetti
0 0

Sekiz aylık hamileyken Covid-19’a yakalanan ve pazartesi günü hayatını kaybeden Betül Aydın’ın, sezaryenle alınan bebeği de yaşama tutunamadı.

3 Nisan 2020 Cuma 21:33

Koronavirüs Türkiye'de de can almaya devam ediyor. Yaşanan ölümlerden biri de Kocaeli'nde yaşandı. Sekiz aylık hamile eşini ve bebeğini kaybeden, kendisi de hastalık sonrası tedavisini evinde sürdüren Recep Aydın, “Yaşadıklarım 40 yılıma bedel, eşim ve bebeğim vefat etti ve soğuk yüzünü göremedim” dedi.

 

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yaşayan Recep Aydın ve sekiz aylık hamile olan eşi 38 yaşındaki Betül Aydın'ın kaldırıldıkları Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan koronavirüs test sonuçları pozitif çıktı.

 

Hastanede tedavi altında alınan çiftten kronik bronşit hastası olduğu öğrenilen Betül Aydın, üç gün önce yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 

 

Betül Aydın’ın üç aylık bebeği ise ameliyatla kurtarılarak İstanbul'da özel bir hastanede tedavi altına alındı. 

 

Olaydan iki gün sonra Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören baba Recep Aydın ise 14 gün süren tedavisinin ardından taburcu edildi. 

 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, kuvöz ile İstanbul'da sevk edildiği özel hastanede tedavi altına alınan sekiz aylık bebek ise tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

 

Olayın ardından konuşan baba Recep Aydın, şöyle dedi: 

 

“Sokağa çıkanlara sözüm var, araçları, hamamları kahvehanelere döndürenlere sözüm var; Hastanede dört duvar arasında bekleyeceğinize evinizde oturup bekleyin. Ben, eşimi kaybettim, çocuğumu kaybettim, çok çektim. Bende belirti olarak sadece vücut ağrısı oldu. Altı gün hastanede yattım. Yaşadıklarım 40 yılıma bedel. Eşim ve çocuğum vefat etti ve soğuk yüzünü göremedim. İki çocuğum beş gün sonra taburcu oldu. Durumları iyi, evde karantina altındayız. Hepimiz maske takıyoruz. Geçtiğimiz Cuma günü eşimle hastaneye gittim, çantası ile eve geldim."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha