• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Demirtaş’tan seçmene: Geleceğinizi teslim edeceğimiz kişileri seçerken çok titiz davranın, liyakatin yanında mutlaka ahlakı da arayın

Demirtaş’tan seçmene: Geleceğinizi teslim edeceğimiz kişileri seçerken çok titiz davranın, liyakatin yanında mutlaka ahlakı da arayın
0 0

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, siyaseti sadece partiler aracılığıyla yürütülen bir uzmanlık faaliyeti olarak gören siyasetçilerin varlığından bahsettiği yazısında, seçmene seslendi.

12 Ağustos 2022 Cuma 12:23

“Pek çok şeyi seçerken çok titiz davranıyoruz. Bütün geleceğinizi teslim edeceğimiz kişileri seçerken de aynısını yapalım lütfen” diyen Demirtaş, “Liyakatin yanında mutlaka ahlakı da arayın” çağrısı yaptı.

 

Demirtaş, Artı Gerçek’te yayımlanan yazısında, “dürüstçe yapılan işe, toplumun sorunlarını çözmek için verilen samimi uğraşa siyaset demeyen” siyasetçi grubundan bahsetti. “Duruşlarına söyle bir baksanız acayip politiktirler. Politikanın her türlü kurnazlığını, girdisini çıktısını, getirisini götürüsünüz iyi bilirler; politikanın kurdudurlar. Maşallah hepsi çok iyi politikacıdırlar; bilmedikleri, ahkâm kesmedikleri hiçbir konu yoktur. Her konunun baş uzmanıdırlar, koltuğa oturdukları gün aniden bir aydınlanma yaşarlar ki o güne kadar doğru düzgün kitap bile okumamışlardır. Ama keramet koltuktadır” diyen Demirtaş, “Bu tiplerden, bütün siyasi partilerde az çok vardır” dedi.

 

Demirtaş, seçmene şöyle seslendi:

 

“Pek çok şeyi seçerken çok titiz davranıyoruz. Bütün geleceğinizi teslim edeceğimiz kişileri seçerken de aynısını yapalım lütfen. En azından bir bakalım, o koltuğa layık mı değil mi. Bundan da önemlisi, daha iyisine layık olduğunuza inanıyorsanız kendinizi siyasetin öznesi haline getirin. Her yerde örgütlenin, siyaseti asla siyasetçilere bırakmayın. Seçmeniz gerektiği yerde de çok titiz davranın ve liyakatin yanında mutlaka ahlakı da arayın. Sorunları çözebilmenin ilk adımı budur. Yani herkes siyaset yapmalı ve siyasetin öznesi olmalıdır.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha