• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Dilan Tutucu'yu öldüren eski sevgilisi: Beni mecbur bıraktı; onur, gurur ve namus için yaşıyorum

Dilan Tutucu'yu öldüren eski sevgilisi: Beni mecbur bıraktı; onur, gurur ve namus için yaşıyorum
0 0

İzmir'in Buca ilçesinde, telefon defterinde 'Azrail' olarak kaydettiği eski sevgilisi tarafından tabancayla vurularak öldürülen Dilan Tutucu'nun (18) katil zanlısı Ahmet Yaman'ın yargılanmasına başlandı.

21 Kasım 2019 Perşembe 21:35

Sanık Yaman, savunmasında Dilan ile barışmak için buluştuğunu ve telefonunda konuşmalar gördüğünü iddia ederek, "Beni mecbur bıraktı. Onur, gurur ve namus için yaşıyorum.Onlar kadar ben de mağdurum" dedi.

 

​Buca'da, 20 Nisan günü, eski sevgilisi Dilan'ı tabancayla vurarak öldüren Yaman, 1 gün sonra polise gidip, teslim oldu. Adliyeye sevk edilen Yaman, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutucu'nun telefon rehberinde 'Azrail' diye kayıtlı olan Yaman'ın yargılanmasına bugün başlandı. İzmir 23'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Yaman, öldürülen Dilan Tutucu'nun annesi ve taraf avukatları katıldı. Hakim karşısına çıkan cinayet zanlısı Yaman, olayı anlattı. Sanık Yaman, daha önce ilişki yaşadıkları Dilan ile aralarının bozuk olduğunu, olaydan 2 gün önce İstanbul'dan geldiğini ve Tutucu ile barışmak için görüşmek istediğini iddia etti. Görüşme talebinin kabul edildiğini ve buluştuklarını, görüşme sırasında genç kızın telefonunu aldığını söyleyerek, "Fotoğraflar ve yazışmalar gördüm. Tartışmaya başladık. Cinnet getirdim. Söylemek istemediğim çok şey var. Burada konuşamıyorum" dedi.

 

"Beni mecbur bıraktı, onur, gurur ve namus için yaşıyorum"

 

Duruşma savcısının, "Dilan'ın cep telefonunda 'Azrail' olarak kayıtlısın. Neden? Tehdit mi ettin?" sorusuna Yaman, "Bilmiyorum. Onun bileceği iş" diye cevap verdi.

 

Ayrıca, savcının "Neden silah taşıyorsun, kaç yaşındasın?" sorusunu ise sanık, "Silah taşıyorum. Hasımlarım var. 22 yaşındayım" diye yanıtladı.

 

Öte yandan, sanık Yaman savunma yaptığı sırada, Dilan Tutucu'nun 15 yıl önce öldürülen babası ile ilgili ifadeler kullanması üzerine mahkeme salonunda arbede yaşandı. Bunun üzerine sanık ve Tutucu'nun yakınları mahkeme salonundan çıkartıldı. Duruşma savcısı, sanık hakkında 'kasten adam öldürme' suçundan dava açıldığını ancak sanığın 'tasarlayarak kasten adam öldürme' suçundan ek savunma yapması ve sanığın tutukluluk halinin devamı yönünde mütalaa verdi. Tutuklu sanık Yaman, olayı baskı altında gerçekleştirdiğini öne sürerek, "Beni mecbur bıraktı. Onur, gurur ve namus için yaşıyorum. Onlar kadar ben de mağdurum" dedi.

 

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına, sanık ve avukatına süre verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha