• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Diyarbakır’da öldürülen Güney Korelinin eşi kocasının katiline mektup yazdı: Sen de cennete git diye dua edeceğim

Diyarbakır’da öldürülen Güney Korelinin eşi kocasının katiline mektup yazdı: Sen de cennete git diye dua edeceğim
0 0

Diyarbakır’da bıçaklanarak öldürülen ve gasp edilmek istendiği iddia edilen Güney Koreli Kim’in eşi Jang, ‘eşinin alyansı ve cüzdanının alınmadığını’ söyledi. Jang, katil zanlısına yazdığı mektupta ise ‘Sen de cennete git diye dua edeceğim” dedi.

2 Aralık 2019 Pazartesi 14:08

Diyarbakır’da bıçaklanarak öldürülen Güney Koreli Jin Wook Kim’in (41) eşi Jung In Jang, cinayetle ilgili basına yansıyan haberlerde, bir gaspçı tarafından işlendiği iddiasının yer aldığını, ancak eşinin parmağındaki alyans ve cüzdanının alınmadığını söyledi.

 

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre, Koreli Kim’in eşi Jung In Jang  “Bu yüzden bir insanın öldürüleceğine inanamıyorum. Katili görsem ona ‘Neden yaptın’ diye sorardım” diye konuştu.

 

Diyarbakır’da yaşamak istiyorum

 

5 yaşındaki oğlu ve kocasının ölümünden 5 gün sonra doğan kızıyla birlikte Diyarbakır’da yaşayan Jang, gelecek planlarını ise şöyle anlattı:

 

"Bir ay sonra Güney Kore’ye döneceğim ancak gelecekte Diyarbakır’da yaşamak istiyorum. Biz Türkiye’yi çok sevdik. Türkler çok yardımsever insanlar. Eşimin Diyarbakır’da gömülmesini istiyordum fakat kayınpederim Güney Kore’de olmasını istedi. Ben gelecekte Diyarbakır’a geldiğimde eşimin küllerini buraya gömeceğim."

 

Eşime neden böyle yaptın?

 

Jung In Jang cezaevindeki S.D.’ye de bir mektup yolladı. Jang mektubunda şunları yazdı:

 

"Merhaba, Ben Jin Wook Kim’in eşiyim. Anlamıyorum eşime neden öyle yaptığını. Ama sana kızmadım. Sonsuza dek cehennemde kalırsın diyorlar. Ama eşim ve ben istemiyoruz. Sen de cennete git diye dua edeceğim."

 

Takip etti, öldürdü

 

Kim’in öldürülmesi ile ilgili soruşturma dosyasında ise olay gecesine ait detaylar yer aldı. Soruşturma dosyasında Güney Koreli Jin Wook Kim’in (41) olay gecesi kahve içtiği çay ocağında şüpheli S.D.’nin de olduğu belirtildi. S.D.’nin daha sonra evine gitmek için çay ocağından ayrılan Kim’i takip ettiği aktırıldı.

 

S.D. ise ifadesinde, Kim’i tanımadığını olay gecesi yolda karşılaştıklarını ileri sürdü. S.D. ifadesinde Kim’in telefonunu istediği, kendisine anlamadığı dilde konuşan Kim’in direndiğini, bu nedenle Kim’i bıçakladığını anlattı. Olay gecesi uyuşturucunun etkisi altında olduğunu ileri süren S.D. daha sonra gasp ettiği telefonu atarak kaçtığını söyledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha