• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Dumankaya’yı atanan kayyımlar şirket sahibinin tweetleri için suç duyurusunda bulundu

Dumankaya’yı atanan kayyımlar şirket sahibinin tweetleri için suç duyurusunda bulundu
0 0

Dumankaya Grubu’nu yöneten kayyım heyeti, şirketin Yönetim Kurulu Başkanvekili Barış Dumankaya’nın sosyal medya paylaşımları ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

28 Temmuz 2021 Çarşamba 14:31

Dumankaya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekili Barış Dumankaya, şirketlerini yöneten kayyım heyetinin kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduğu belirtti.

 

Twitter hesabındaki paylaşımında Dumankaya, Şirketlerimi yöneten kayyım heyeti, tweetlerimden hakkımda suç duyurusunda bulunmuş. İstiyorlar ki hem mallarımı istediğine 5te1 fiyatına peşkeş çeksinler, hem de ben sessiz kalayım. Bekleyin bakalım devran dönünce kim kimin hakkında suç duyurusunda bulunacak” ifadelerini kullandı.

 

“Şu sorulara cevap verin” diyen Barış Dumankaya, bugüne kadar şirketleri yöneten kayyımların usulsüz işlemlerini ifşa ettiği mesajlarını tek tek yeninde paylaşarak çeşitli sorular yöneltti.

 

Dumankaya’nın mesajları şöyle:

 

– 1. Pendik Kurnaköy deki ana ambarlardan 200 tırlık malzemeleri ederinin çok altında sattınız mı, satmadınız mı?

 

– 2. Uniplast fabrikasını ben 5 milyon dolara 2000’li yılların başında kurmuştum. 2020’de fabrika kabaca bir hesapla 8-10 milyon dolar etmesi gerekirken, alelacele fabrikayı 1.2 milyon dolara sattınız mı?

 

– 3. Esenyurt’ta Modern Vadi şantiyesinde sahada ve ambarlarda bulunan milyonlarca dolar değerindeki demir ve malzemeleri hurdaya sattınız mı?

 

– 4. Modern Vadi şantiyesindeki temel filiz demirlerinin kesilmesine izin vererek projeye zarar verdiniz mi?

 

- 5. Dumankaya Toyota Plaza Gebze’yi ederinin 5 te 1 fiyatına, ihaleye sadece tek bir kişi katılmışken ve rekabet şartlarını oluşturmadan sattığınız doğru mu?

 

– 6.Kurtköy Pendik’teki Athletico spor tesislerinin tüm spor aletlerinin, malzemelerinin ve hatta dekorlarının dahi kiraladığınız kiracı tarafından çalınarak kaçırıldığı doğru mu?

 

– 7. Kendi yakın akrabalarınızı ve arkadaşlarınızı şirketlerimde işe yerleştirdiniz mi?

 

– Daha bildiğim ve size soracağım çok soru var. Andolsun ki sizlere, hepinize o soruları bir gün, bir zaman soracağım. 8. Kurnaköy/Pendik teki 67 dönüm arsayı imar planları belediyede askıdayken(yani imar izni çıkacakken) 7 de 1 fiyatına sattınız mı? 9. Aydınlı/Tuzla daki 43 dönüm arsayı 10 da 1 fiyatına, ihalesiz sattınız mı?

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha