• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Düzce’de bir kişinin bedeni daha bulundu: Beş kişi için arama çalışmaları sürüyor

Düzce’de bir kişinin bedeni daha bulundu: Beş kişi için arama çalışmaları sürüyor
0 0

Düzce’nin Akçakoca ve Cumayeri ilçesinde meydana gelen sel felaketinde Esmahanım köyünde sel sularına kapılıp kaybolan altı kişi için süren arama çalışmalarında bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Beş kişi için arama çalışmaları sürüyor.

21 Temmuz 2019 Pazar 21:11

Düzce’de çarşamba günü meydana gelen selden en fazla etkilenen yerleşim yeri Akçakoca ilçesinin Esmahanım köyü oldu. Selde, dördü çocuk, ikisi kadın, biri erkek olmak üzere toplam yedi kişi kaybolmuş, önceki gün yapılan aramalarda, eşi ve çocuğuyla birlikte kaybolan Fatma Töngel’in (42) cesedi bulunmuştu. Akçakoca ve Cumayeri’nde 69 kişi helikopterle kurtarılmıştı.

 

Arama kurtarma ekipleri, Esmahanım köyüne yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta Uğurlu köyü Kıran Deresi ve Melen Çayı’nın birleştiği noktada balçık içinde ceset buldu. Cesedi bulunan kişinin kimlik belirleme çalışmalarının devam ettiği belirtildi. 

 

Fatma Töngel, dün toprağa verildi. Kayıp altı kişiye ise hala ulaşılamadı.

 

Arama çalışmaları, bugün sabahın ilk ışıklarıyla yeniden başladı. Hem karada hem derede hem de havadan drone ile yapılan çalışmalar, Esmahanım ile Uğurlu köyleri arasındaki bölgede yoğunlaştırıldı.

 

Jandarma Arama Kurtarma, AFAD, UMKE, AKUT, İHH, AKUT ve DAKE ekiplerinden oluşan yaklaşık 250 kişi bölgedeki her çalının altına bakarak arama çalışmasını sürdürüyor. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha