• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Elazığ depreminin ardından bir yıl geçti, depremzedelerin durumu saklanıyor

Elazığ depreminin ardından bir yıl geçti, depremzedelerin durumu saklanıyor
0 0

Elazığ depremi sonrası konteynır kentte yaşayan yurttaşlar, 1 yıldır hiçbir adım atılmadığı gerekçesiyle “Bitirin evimize geçelim desek de sesimizi duymuyorlar. Depremde ölmedik ama yaşamıyoruz” diyor.

23 Ocak 2021 Cumartesi 11:05

Elazığ depreminin üzerinden geçen bir yılın ardından bölgede yaşayan depremzedelerin durumuna ilişkin verileri öğrenebilmek için Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) yapılan başvurunun ardından konuyla ilgili yönlendirilen Elazığ Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, “Her bilgi paylaşılmaz” diyerek sorulara yanıt vermedi. 

 

“24 Ocak’ta meydana gelen Elazığ depremi sonrasında bölgede mağdur olan kaç depremzede vardır?”, “Konteynırlarda yaşayan depremzedeler için hangi ilçelerde TOKİ evleri yapılmıştır ve yapılacaktır?”, “Depremzedelere yaşamlarını sürdürebilmeleri için nakdi yardım düzenli olarak yapılıyor mu?” yönündeki soruların ne için istendiği sorularak dilekçe talep edildi. 

 

Cumhuriyet'ten Leyla Kılıç'ın haberine göre, bilgi almak için telefonla aranan görevli memur ise dilekçe verilse de bilgi paylaşılmayacağını belirtti.

 

Depremzedeler ise geçen bir yılda kendilerine söz verilen konutların tamamlanmadığını ifade ederek, "Depremde ölmedik ama şu an yaşıyor da sayılmayız" ifadelerini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha