• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan: Son dönemde İstanbul'a inşa ettiğimiz camilerle ecdadın bu toprağa kazıdığı mühürleri çoğalttık

Erdoğan: Son dönemde İstanbul'a inşa ettiğimiz camilerle ecdadın bu toprağa kazıdığı mühürleri çoğalttık
0 0

Cami açılışında konuşan Erdoğan, "Ayazma Camii'nin restorasyonunu tamamlayıp yeniden ibadete açarak bir vazifeyi daha yerine getirmiş olmanın gönül huzuru içindeyiz" dedi.

12 Ağustos 2022 Cuma 16:52

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını restorasyonu tamamlanan Üsküdar Ayazma Camisi'nde kıldı.

 

Cuma namazı sonrası açılış töreninde konuşan Erdoğan, "Mimarisiyle, yeriyle, pek çok özelliğiyle şehrimize değer katan caminin banisi Sultan 3. Mustafa'dan bugüne kadar bu eserin yaşatılmasına emek veren herkesi rahmetle yad ediyorum" dedi.

 

Erdoğan şöyle devam etti:

 

"Ayazma Camii'nde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da günde beş vakit okunacak ezanların, kılınacak namazların, edilecek duaların Allah katında kabul olmasını diliyorum. Her camimizi ülkemiz ve milletimizin geleceği için vatan topraklarına dikilen birer manevi muhafız olarak görüyoruz. Ayasofya'yı yeniden ibadete açarak fethin ve onun muzaffer komutanı Fatih'in emanetine sahip çıkmıştık. Son dönemde İstanbul'un dört bir yanında inşa ettiğimiz camilerle ecdadın bu toprağa kazıdığı mühürleri çeşitlendirdik, çoğalttık, yaygınlaştırdık. Ayazma Camii'nin restorasyonunu tamamlayıp yeniden ibadete açarak bir vazifeyi daha yerine getirmiş olmanın gönül huzuru içindeyiz. Burada yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin Hak katında kabul olmasını niyaz ediyorum." 

 

Erdoğan çok yakında, İstanbul Levent'te Barbaros Hayrettin Paşa Camisi'nin de açılacağını bildirdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha