• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Esenyurt'ta vatandaşlar koronavirüs uyarılarına kulak asmayınca bankların çevresi demir bariyerlerle çevrildi

Esenyurt'ta vatandaşlar koronavirüs uyarılarına kulak asmayınca bankların çevresi demir bariyerlerle çevrildi
0 0

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde vatandaşların yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı yapılan uyarılara dikkate almayarak meydandaki banklarda oturmaya devam etmesi üzerine belediye zabıta ekipleri müdahale etti.

20 Mart 2020 Cuma 17:07

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında zor durumda kalınmadıkça sokağa çıkılmaması gerektiği uyarılarına kulak asmayan vatandaşlar, meydandaki banklarda oturmaya devam etti.

 

Bunun üzerine harekete geçen zabıta ekipleri, önce vatandaşları dışarı çıkmamaları ve sosyal mesafeyi korumaları konusunda uyardı.

 

Ekipler koronavirüs tehlikesine karşı vatandaşları tek tek oturdukları banklardan kaldırdı. Vatandaşların uyarıları dinlememesi üzerine bu kez meydanda bulunan bankların çevresi demir bariyerler ile çevrildi. Ekipler, daha sonra meydan çevresinde ve banklarda dezenfekte çalışması yaptı.

 

Ayrıca meydanda bulunan caminin avlusu da dezenfekte edildi. Cuma namazını camide kılamayan vatandaşlarda bu durumdan üzgün olduklarını evlerine gidip namazlarını kılacaklarını söyledi.

 

'Kıyama duramadığımız için üzüntüm var'

 

Secdeye varamadığı için üzgün olduğunu belirten Fevzi Yıldırım, “Kıyama duramadığımız için üzüntüm var. Allah devletimize milletimize yardım etsin. Şuan için cami kapalı gidip evimde namazımı kılacağım” dedi.

 

'Devletimiz güçlüdür, belediyemiz iyi tedbirlerini alıyor'

 

Cuma namazını camide kılamadığı için evde kılacağını söyleyen Ekrem Kotancı, “Şimdi namaz kılmamıza izin vermediler. Eve gidip kılacağım. Devletimiz güçlüdür. Belediyemiz iyi tedbirlerini alıyor” diye konuştu.

 

Kırklareli'nde de banklar kaldırıldı

 

Kırklareli'nde de belediye ekipleri, kent genelinde taksiler, taksi durakları, minibüsler, ibadethaneler, okullar ve otogar gibi halkın en çok kullandığı toplu yaşam alanlarını dezenfekte ederek, vatandaşlara, uyarıların yer aldığı broşürleri dağıttı.

 

Tüm uyarılara rağmen vatandaşların banklarda oturduğu bilgisine ulaşan ekipler, harekete geçti.

 

Ekipler, beton zemine montajlı bankları söktükten sonra kamyonetle belediye şantiye alanına götürdü.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha