• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Eski İTÜ Rektörü Gülsün Sağlamer üniversiteye alınmadı

Eski İTÜ Rektörü Gülsün Sağlamer üniversiteye alınmadı
0 0

Türkiye Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin rektör karşıtı protestoları ile “barınamıyoruz” eylemlerini konuşurken, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin eski Rektörü Gülsün Sağlamer üniversite turnikelerinden içeri alınmadı.

16 Ekim 2021 Cumartesi 12:58

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yıllarca görev yapan Profesör Gülsün Sağlamer’in, dün yıllarca emek verdiği üniversiteye alınmadığı ortaya çıktı.

 

Otomobiliyle okula girişine izin verilmeyen eski rektör arabadan inerek kendisine “rektörlükten talimat var” diyen güvenlik görevlisi ile tartıştı. Avrupa Kadın Rektörler Derneği’nin ilk başkanı olan Profesör Sağlamer, engelleme teşebbüsüne kulak asmadı ve otomobilinden kendisine getirilen çantayı alarak üniversiteye girdi.

 

Profesör Gülsün Sağlamer, 1996-2004 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi’nin rektörlük yaptı. O anlara dair görüntüyü Cumhuriyet Halk Partisi eski İstanbul milletvekili Profesör Binnaz Toprak paylaştı. Toprak, “İstanbul Teknik Üiversitesi eski Rektörü Gülsün Sağlamer’i atanmış yeni rektor kampüse sokmuyor! Ülkede ne saygı kaldı, ne ayıp! Kimse bize ‘değerlerimizden’ falan söz etmesin” ifadelerini kullandı.

 

Sağlamer’in üniversiteye alınmama görüntüleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha