• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Eskişehir Valiliği koronavirüs tedbirleri gerekçesiyle öğrencilerin toplanmasını yasakladı

Eskişehir Valiliği koronavirüs tedbirleri gerekçesiyle öğrencilerin toplanmasını yasakladı
0 0

Eskişehir Valiliği, internet sitesinden yaptığı açıklamada “İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca koronavirüsle mücadele kapsamında ek tedbirler alındığını” duyurdu.

24 Eylül 2021 Cuma 11:05

Son günlerde üniversite öğrencilerinin yurt ve ev kiralarını “barınamıyoruz” adı altındaki eylemlerle protesto ettiği Eskişehir’de valilik, koronavirüs tedbirleri kapsamında üniversite öğrencilerinin bir araya gelerek toplanmalarının yasaklandığını açıkladı.

 

Eskişehir Valiliği, internet sitesinden yaptığı açıklamada “İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca koronavirüsle mücadele kapsamında ek tedbirler alındığını” duyurdu:

 

"2021- 2022 akademik yılının başlaması ile üniversitelerimiz yüz yüze eğitime geçeceğinden öğrencilerin çeşitli sebeplerle bir araya gelebilecekleri, bu durumun da virüsün yayılım hızının artmasına neden olacağı değerlendirildiğinden sosyal mesafeyi azaltan ve koronavirüs tedbirlerini ihlal eden toplanmaların önlenmesine karar verilmiştir"

 

İzmir, İstanbul, Ankara ve Kocaeli’de de birçok öğrenci geceleri parklarda geçirerek oturma eylemi yapıyor.

 

Kararın ardından Eskişeir’de bir grup öğrenci, parkta bir araya gelerek sosyal mesafe kuralına uygun olarak eylem yaptı. Çok sayıda polisin bulunduğu eylemde öğrenciler yanlarında getirdikleri battaniyelerle parkta oturdu.

 

Dün gece aynı parkta basın açıklaması yaparak pankart açan altı öğrenci polis ekiplerince gözaltına alınmıştı. İfadeleri alınan öğrenciler serbest bırakıldı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha