• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Gülay Mübarek’i birkaç yıl boyunca tehdit eden Erdoğan Küpeli, Adana’da kasiyer Tuğba Keleş’i vurarak öldürdü

Gülay Mübarek’i birkaç yıl boyunca tehdit eden Erdoğan Küpeli, Adana’da kasiyer Tuğba Keleş’i vurarak öldürdü
0 0

Adana’nın Kozan ilçesinde eski öğretmen Erdoğan Küpeli (46), kasiyer Tuğba Keleş’i (35) çalıştığı markette başından tabancayla vurdu; ardından da aynı tabancayı kendi başına ateşleyerek intihar girişiminde bulundu.

1 Ekim 2020 Perşembe 17:47

Keleş kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti, ağır yaralı Küpeli tedavi altına alındı.

 

Hatay'da yaşayan Gülay Mübarek’i (29) 2016 yılında sosyal medya üzerinden taciz ve tehdit ettiği iddiasıyla gözaltına alınan sözleşmeli öğretmen Erdoğan Küpeli, sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

 

Daha sonra sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli mesajlar paylaştığı saptanan Küpeli tutuklanarak Kozan Cezaevi'ne gönderildi.

 

Küpeli, yargılandığı davalarda 'tehdit', 'hakaret' ve 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlarından toplam 8 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

Tahliye edildikten sonra ilçedeki bir yerel gazetenin dağıtım işinde çalışmaya başlayan Erdoğan Küpeli, Tuğba Keleş’i vurması üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

 

Tuğba Keleş ve Erdoğan Küpeli, ambulanslarla hastaneye götürüldü. Keleş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Tedavi altına alınan Erdoğan Küpeli’nin de hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha