• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Hakkında soruşturma başlatılan öğrenci 4 saat içinde yurttan atıldı

Hakkında soruşturma başlatılan öğrenci 4 saat içinde yurttan atıldı
0 0

Mersin Üniversitesi’nde okuyan Beritan Ersoy adlı öğrenci hakkında Dargeçit Cumhuriyet Başsavcılığı’nca açılan soruşturmayı gerekçe gösteren KYK Mersin Kız Öğrenci Yurt Müdürlüğü, “örgüt üyesisin, örgüt propagandası yapıyorsun” diyerek yurttan attı.

18 Kasım 2019 Pazartesi 18:01

Mersin Üniversitesi’nde okuyan Beritan Ersoy isimli öğrenci hakkında Dargeçit Cumhuriyet Başsavcılığı’nca açılan “örgüt üyesi olmak ve örgüt propagandası yapmak” soruşturmasını dikkate alan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Mersin Kız Öğrenci Yurdu Müdürlüğü idari soruşturma açtı. Ersoy’dan savunma isteyen yurt müdürlüğü, “örgüt üyesisin, örgüt propagandası yapıyorsun” diyerek yurtla ilişkisini kesti. Bu duruma tepki gösteren Ersoy, yaşananlardan ötürü sınavına dahi giremediğini söyledi. 

 

‘MAĞDUR EDİLDİM’

 

15 Kasım’da savcılık ve emniyetin kaldığı yurda kendisiyle ilgili soruşturma evrakını yurda gönderdiğini ifade eden Ersoy, müdürlüğün kendisinden aldığı savunmadan 4 saat sonra ilişkisini kestiğini söyledi. Kalacak bir yer ayarlamasına bile müsaade etmeden yurttan attığını belirten Ersoy, ciddi anlamda mağduriyet yaşadığını belirtti. Ersoy, “Sınavlarıma giremedim. Yüksek ihtimalle dönemim uzayacak ve okulumu zamanında bitiremeyeceğim. Onların bu sorumsuzluğu yüzünden mağdur oldum” diye konuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha