• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Halkın yüzde 33’ü CHP-İYİ Parti iktidarında dindarların baskı göreceğini düşünüyor

Halkın yüzde 33’ü CHP-İYİ Parti iktidarında dindarların baskı göreceğini düşünüyor
0 0

Son günlerin önemli tartışma başlıklarından “AKP sonrası dindarlara baskı olacağı” yönündeki endişe, Metropoll Araştırma’nın anketine de yansıdı.

16 Ekim 2021 Cumartesi 13:10

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın da dile getirdiği “AKP sonrası dindarların baskı göreceği”, “dindarların kazanımlarını kaybedeceği” yönündeki tartışma, Metropoll Araştırma tarafından yapılan bir kamuoyu araştırması sonuçlarına da yansıdı.

 

Ankete katılanlara “CHP-İYİ Parti’nin Millet İttifakı iktidara gelirse sizce dindarlar baskı görür mü?” sorusu yöneltildi. Ankete katılanların yüzde 59.9’u “Hayır görmez” derken, yüzde 33.2’si “Evet görür” dedi. Ankete katılanların yüzde 6.9’u ise kararsız kaldı.

 

AKP VE MHP’LİLER DİNDARLARIN BASKI GÖRECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

 

Ankete göre olası CHP-İYİ Parti iktidarında dindarların baskı göreceğini düşünenlerin çoğunluğunu AKP’liler oluşturuyor. AKP’lilerin yüzde 70.7’si, ittifak ortağı MHP’lilerin ise yüzde 52.9’u dindarların baskı göreceğini savundu.

 

Dindarların baskı göreceği düşüncesi HDP’lilerde yüzde 18’ken, CHP’li seçmende yüzde 10.8, İYİ Partililerde ise yüzde 7.4 olarak ortaya çıktı.

 

Anket sonuçlarını paylaşan Metrpoll Araştırma sahibi Özer Sencar, “CHP ve İYİ Parti iktidar olursa dindarlara baskı yapılacağı endişesi çok yüksek” yorumunda bulundu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha