• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

HDP: Gökhan Güneş’i kaçıran şehir eşkıyaları kimdir?

HDP: Gökhan Güneş’i kaçıran şehir eşkıyaları kimdir?
0 0

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu, İstanbul İkitelli’de otobüsten indiğinde etrafını saran kişiler tarafından kaçırıldığı güvenlik kameralarına yansıyan Gökhan Güneş’e ilişkin yazılı açıklama yaptı.

22 Ocak 2021 Cuma 22:11

Gökhan Güneş’in can güvenliğine ilişkin ciddi kaygılar ortaya çıktığının ve Güneş’in akıbeti konusunda endişe duyulduğunun belirtildiği açıklamada, “Gökhan Güneş’in akıbetine ilişkin İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanı başta olmak üzere iktidar yetkililerini derhal konu ile ilgili açıklama yapmaya çağırıyoruz. Ve soruyoruz; Gökhan Güneş gözaltında mıdır? Kendisini kaçıran kişiler polis midir, değilse gün ortasında İstanbul gibi mega bir kentte insanları zorla kaçıran “şehir eşkıyaları” kimdir? 7-24 her sokağı kameralarla izlenen bir kentte gün ortası bir yurttaşımızın kaçırıldığının görüntülerle sabit olmasına rağmen iktidarın süren bu sessizliği sorumluluğunun kabulünden başka bir anlama gelmemektedir. Dolayısıyla bu vahim ve kabul edilemez olaya karşı susan sorumlular, sustukları her an daha fazla şaibe altında kalmaktadır. Günümüz koşullarında Türkiye’de böyle bir şüphenin yaratılmış olması bile iktidar için büyük utançtır” denildi.

 

‘EŞKIYACA KAÇIRANLARDAN HESAP SORACAĞIZ’

 

Demokratik kamuoyunu bu duruma karşı sessiz kalmamaya çağıran açıklamanın devamında şunlar ifade edildi: “90’lı yılların karanlık ruhunu yeniden hortlatan ve son zamanlarda sıklıkla tekrar etmeye başlayan bu yöntemleri ve yaratılmak istenen bu korku rejimini şiddetle reddediyoruz. Yurttaşları gün ortasında ilkel yöntemlerle, eşkıyaca kaçıranlardan hesabını soracağız. Gökhan Güneş ortaya çıkana kadar bu işin peşini bırakmayacağız.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha