• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İBB'de işten çıkartılan bir grup işçi, CHP İstanbul İl binası önünde oturma eylemine başladı

İBB'de işten çıkartılan bir grup işçi, CHP İstanbul İl binası önünde oturma eylemine başladı
0 0

İBB'ye bağlı şirketlerden işten çıkartılan işçilerin 30'u bugün, CHP'nin Beyoğlu'ndaki İstanbul İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapmaya başladı.

16 Eylül 2019 Pazartesi 13:05

DHA'ya konuşan eylemci Mehmet Akgün, yeniden işinin başına dönmek istediğini söyledi.

 

İşten çıkarılmadan önce İBB'de güvenlik görevlisi olarak görev yapan Akgün, "Biz bize verilen namus sözlerinin tutulmasını istiyoruz. Bize hiç kimseyi işten çıkarmayacağınıza dair söz verdiniz. Hiç kimseyi işten çıkarılmayacaktı. Park personellerini çıkardılar parklar şuanda güvensiz. İspark personelleri kapatıldı, yerine değnekçiler geldi. Biz eylemimizi Sayın Ekrem İmamoğlu ve Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu işçilere verdiği sözü yerine getirdiği zaman işlerimizin başına dönünce eylemimizi bitireceğiz" dedi.

 

23 Haziran seçiminin ardından İBB'den işten çıkartılan işçiler, bugüne kadar farklı eylemler düzenledi.

 

İBB, toplamda 1244 kişinin işten çıkartıldığını ve bu kişilerin iki seçim arası ya da seçimden hemen önce işe alınanlar olduğunu açıkladı.

 

İBB, belirtilen dönemde işe alınanların toplam sayısının 2 bin 500 civarında olduğunu belirterek, şehit ve gazi yakınları, engelli çalışanlar, vefat eden personelimiz yerine alınan 1. derece yakınları, devam eden projelerde görevi olan çalışanların ise işlerine devam ettiğini vurguladı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha