• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İçişleri Bakanlığı, 'Maltepe Kaymakamı sürüldü' haberlerini yalanladı: 'Görev süresini tamamlamıştı, teammüllere uygun olarak Derince'ye atandı'

İçişleri Bakanlığı, 'Maltepe Kaymakamı sürüldü' haberlerini yalanladı: 'Görev süresini tamamlamıştı, teammüllere uygun olarak Derince'ye atandı'
0 0

Eski Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı'nın aşı karşıtı mitinge izin vermediği için sürüldüğü iddiaları üzerine İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

16 Eylül 2021 Perşembe 11:26

Açıklamada, basında çıkan haberlerin doğruyu yansıtmadığı belirtilerek, Meftun Dallı'nın görev süresinin dolduğu için Derince'ye atandığı kaydedildi. Öte yandan, Dallı'nın aşı karşıtı mitingle ilgili aldığı kararın, atama kararından sonra gerçekleştiği de belirtildi.

 

"Bugün bazı medya organlarında 'eski Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’nın miting sürgünü, en güçlü lobi aşı karşıtları, aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü' şeklinde çıkan haberlere ilişkin açıklama yapılmasına gerek duyulmuştur. 17/12/2016 - 06/09/2021 yılları arasında Maltepe Kaymakamı olarak görev yapan Meftun Dallı Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin bölge ve görev süresi esaslarına istinaden Maltepe ilçesindeki görev süresini tamamlamış olması nedeniyle 20/08/2021 tarihli resmî gazetede yayımlanan atama kararnamesi ile Derince Kaymakamlığına atanmıştır."

 

"Ayrıca iddia edilen hususla ilgili Maltepe Kaymakamlığınca yapılan idari işlem 03/09/2021 tarihinde olup Bakanlığımızca gerçekleştirilen atama kararnamesinden sonra olmuştur."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha