• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İddia: Polis, partisini eleştiren eski AKP’li vekili yere yatırarak ‘silahına davrandı’

İddia: Polis, partisini eleştiren eski AKP’li vekili yere yatırarak ‘silahına davrandı’
0 0

Gazeteci Deniz Zeyrek, AKP'yi eleştiren eski bir AKP milletvekilinin polis şiddetine maruz kaldığını, yere yatırıldığını, hatta polisin "silahına davrandığını" yazdı.

1 Temmuz 2022 Cuma 10:51

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, AKP’yi eleştiren eski bir AKP’li vekilin memleketinde polis tarafından durdurulduğunu, sert hareketlere maruz kalarak yere yatırıldığını, hatta polisin “silahına davrandığını” yazdı.

 

Son günlerde bazı eski AKP’liler parti politikalarına karşı tepkilerini ortaya koyarken, Ankara’dan sızan kulislere göre halihazırda parti içinde olan kimi siyasetçiler de rahatsızlıklarını sık sık dile getiriyor.

 

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, bu konuyla ilgili çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi. Zeyrek, “Hesaplaşma sertleşiyor” başlıklı yazısında AKP’yi eleştiren ancak hala parti saflarında olan eski bir parti yöneticisi ve milletvekilinin yaşadıklarını aktardı.

 

YÜZ ÜSTÜ YERE YATIRDI 

 

Zeyrek isim vermediği yazısında, eski AKP’li vekilin memleketine gittiğinde, bir polis tarafından durdurulduğunu, polisin kendisini tanıtmasına rağmen sert davrandığını yazdı. Yazıya göre polis eski vekil ve kardeşini arabadan indirdi, yüz üstü yere yatırdı. Hatta silahına davrandığı bile iddia edildi.

 

Zeyrek yazısında bu olayı aktardıktan sonra AKP içinde partiyi eleştirilenlere yönelik sert karşılık verileceğini ve bu durumun seçim yaklaştıkça artacağını savundu.

 

‘SEÇİM YAKLAŞTIKÇA BENZER DURUMLAR ARTACAK’ 

 

Zeyrek, sözünü ettiği AKP’li eski vekilin, partide yöneticilik yaptığını, milletvekilliği sonrasında da önemli bir görevde bulunduğunu iddia etti. Zeyrek, bu muamele ile parti için kalıp partiyi eleştirenlere gözdağı verildiğini söyledi.

 

“Emin olun bu olay ne ilk ne de son olacak” diyen Zeyrek, “Seçim yaklaştıkça benzer durumlar artacak. İktidar, muhalefetin eleştirileriyle mücadele derken, parti içinden gelecek eleştirilere acımasızca karşılık verecek. Ak Parti içindeki hesaplaşma daha da sertleşecek” öngörüsünde bulundu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha