• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İmamoğlu talimat verdi: İTÜ'lü Halit Ayar'ın adı, hayatını kaybettiği durakta yaşayacak

İmamoğlu talimat verdi: İTÜ'lü Halit Ayar'ın adı, hayatını kaybettiği durakta yaşayacak
0 0

Taksim İstiklal Caddesi'nde bıçaklı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden İTÜ mezunu Halit Ayar’ın ailesi bugün cinayetin işlendiği yere gitti.

8 Ekim 2019 Salı 14:43

Aileye eşlik eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gencin öldürüldüğü noktaya yakın olan Şişhane'deki durağa Ayar'ın adının verilmesi yönünde talimat verdi.

 

 İTÜ mezunu Halit Ayar'ın İstiklal Caddesi'nde bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesinin üzerinden 1 ay geçti. Ayar'ın ailesi bugün İstiklal Caddesi'ndeydi.

 

Aileye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de destek verdi. Cinayeti unutturmak istemeyen acılı aile, Tünel Durağı'nda çocuklarını andı.

 

Ayar'ın babası Mehmet Ayar, "Olay yerine geldik. Acılarımız tekrar tazelendi. Adalet yerini bulsun istiyoruz" dedi.

 

Anne Hanife Ayar ise, "Acımız gün geçtikçe katlanıyor. Olayın yaşandığı yere baktığımız zaman böyle bir ortamda nasıl bu olay olur? Benim aklım almıyor" diye konuştu.

 

İBB Başkanı İmamoğlu, Halit Ayar’ın öldürüldüğü noktaya yakın olan Şişhane’deki durağa adının verilmesi yönünde talimat vererek, "Simgesel bir çalışmayla Halit’in ismini buraya verelim. Gençlere bir mesaj içeriği olsun. Üniversite ile birlikte yaparsak çok iyi olur" dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha