• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İstanbul Bağcılar'da seyahat izni için kaymakamlığa gelen 65 yaş üstü vatandaşlar uzun kuyruk oluşturdu

İstanbul Bağcılar'da seyahat izni için kaymakamlığa gelen 65 yaş üstü vatandaşlar uzun kuyruk oluşturdu
0 0

İçişleri Bakanlığı'nın 65 yaş ve üzeri kişilerin seyahat izni için yayınladığı genelgenin ardından, Ramazan Bayramı'na iki gün kala vatandaşlar kaymakamlıklara gelmeye devam etti.

22 Mayıs 2020 Cuma 14:59

DHA'nın haberine göre İstanbul Bağcılar Kaymakamlığı'na gelen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü.

 

Vatandaşlar, görevliler tarafından uyarılarak izin belgelerinin internet yoluyla e-devlet üzerinden çıkarılması gerektiği söylendi.

 

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ilin valiliğine gönderilen seyahat izni için yayınladığı genelgeye göre 65 yaş ve üzeri vatandaşların en az bir ay boyunca dönmemek kaydıyla, tek yönlü olarak istedikleri yerleşim yerlerine gidiş izni verilmişti.

 

Memleketinden iş bulmak için İstanbul'a gelen Kerim Kaptan, "İzin almaya geldik. Bekliyoruz. Memlekete dönmeye çalışıyoruz. Buraya çalışmak için gelmiştim. Virüsten dolayı işler durdu. Şimdi de memlekete dönmeye çalışıyoruz. E-devlet'ten başvuru yaptım onaylandı onun için geldim" dedi.

 

85 yaşındaki babaannesi Hamide Doğan için seyahat belgesi almaya gelen Vehbi Doğan ise, "85 yaşındaki babaannem için seyahat belgesi alacağım, teknoloji kurbanı oluyorum. Babaannem için e-devlet'ten şifre almaya çalışıyorum alamıyorum. Kendi adıma giriyorum sistem vermiyor. Dün geceden beri ALO-199'u arıyorum saatlerce telefon meşgule düşüyor. Geceden beri sürekli arıyorum sistem boşa çıkıyor. Burada bekleyeceğim başka çaresi yok. Babaannem depremden sonra Elazığ'dan buraya gelmişti. Burada da mağdur kaldı gidemiyor. Mecburen ona belge almam gerekiyor." ifadelerini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha