• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kar topu oynarken vücutlarında yanıklar oluşmuştu: Hâlâ patolojik örnek alınmadı

Kar topu oynarken vücutlarında yanıklar oluşmuştu: Hâlâ patolojik örnek alınmadı
0 0

Afyonkarahisar’da kartopu oynarken vücutlarında yanıklar oluşan 9 çocuktan 2’sinin tedavisi sürerken, çocuklardan henüz patolojik örnek alınmadığı öğrenildi.

20 Ocak 2020 Pazartesi 18:31

10 Ocak günü Afyonkarahisar il merkezi Dumlupınar Mahallesi'nde bulunan Şemsettin Karahisari Ortaokulu ile Atatürk İlkokulu'nun ortak kullanımında olan bahçede kar topu oynayan ilkokul 1 ve 2. sınıf öğrencisi olduğu belirtilen 9 çocuğun vücutlarında, kaşıntıyla birlikte yanıklar oluştu.

 

Aileleri tarafından hastanelere götürülen öğrencilerden 7'si tedavilerinin ardından taburcu edildi. 2 çocuktan birinin tedavisi Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde, diğerinin ise ailenin kendi imkânlarıyla nakil olduğu Eskişehir Osmangazi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde sürüyor. 

 

Tedavileri devem eden çocuklardan şimdiye kadar patolojik örnek alınmadığı öğrenilirken, aileler bu duruma tepki gösterdi.

 

Çocukları yakan maddenin ne olduğu ise halen bilinmezken, Ankara'ya gönderilen numune sonuçlarının beklenildiği bildirildi.

 

Aileler çocukların kıyafetlerini ısrarla polise vermek istediklerini, ancak böyle bir talimat gelmediği için kıyafetlerin kabul edilmediğini ileri sürdüler.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha