• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kayseri'de evinin balkonuna Birleşik Krallık bayrağı desenli havlu asıp gözaltına alınan İranlı serbest bırakıldı

Kayseri'de evinin balkonuna Birleşik Krallık bayrağı desenli havlu asıp gözaltına alınan İranlı serbest bırakıldı
0 0

Kayseri'de İranlı Mohammad Reza K.'nın, balkonuna astığı İngiliz bayrağı desenli havlusu mahallenin tepkisine neden olunca polis çağrıldı.

20 Mayıs 2020 Çarşamba 10:36

Kayseri'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda evinin balkonuna Birleşik Krallık bayrağı desenli havlu asması nedeniyle 'vatandaşların şikayeti üzerine' karakola götürülüp gözaltına alınan İranlı Mohammad Reza K, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

 

Valilik 'havluya el konulduğunu' duyurmuştu.

 

DHA'nın haberine göre İranlı Mohammad Reza K, polis merkezindeki ifadesinde "Ben ıslak olan havlumu kurutmak için balkona astım. Benim herhangi bir provokatif eylemim kesinlikle olmadı" diye konuştu.

 

DHA'nın haberinde "Mohammad Reza K, havluyu asarken kasıtlı olarak hareket etmediğinin anlaşılması üzerine serbest bırakıldı" dendi.

 

Valilikten yeni açıklama

 

Kayseri Valiliği ise dünkü açıklamalarının 'yanlış anlamalarsa sebebiyet verebileceği düşüncesiyle' bugün daha ayrıntınlı bir açıklama yayımladı:

 

"Dün kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle saat tam 19:19’da bayraklarımızla İstiklal Marşımızı okumak için balkonlarına çıkan vatandaşlarımız bir evin balkonunda asılı yabancı bir bayrağı görünce saat 19:19’da Ülkemiz genelinde yapılan programa aykırı bir durum olarak değerlendirerek şikâyet ve ihbarlarda bulunmuşlardır.

 

"Bunun üzerine ilgili şahıs hakkında yapılan şikâyet ve ihbarlar neticesinde şahsın bilgisine başvurulmuş, yapılan görüşmelerde şahsın farklı bir amaç gütmediği anlaşılmış ve durum tutanak altına alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Valilik, 19 Mayıs'taki açıklamasında ise "Bazı basın yayın organlarında yabancı uyruklu bir şahsın İngiliz Bayraklı havlusunu balkonuna astığı haberleri yer almıştır. Söz konusu havluyu kurutmak için balkonuna astığını iddia eden yabancı uyruklu şahıs hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" demişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha